حجم ویدیو: 27.53M | مدت زمان ویدیو: 00:04:19

به گزارش گروه حوادث رکنا، چندی قبل ماموران کلانتری 107 فلسطین در جریان سرقت‌های موتور سیکلت در مرکز تهران قرار گرفتند و تیمی از ماموران برای دستگیری دزد موتورسیکلت‌ها وارد عمل شدند.

ماموران در گام نخست تحقیقات پی بردند که سارق جوانی با در دست داشتن یک شاه کلید اقدام به باز کردن قفل گردنی موتورهای ایرانی طرح هندا کرده و سپس با با همان شاه کلید موتور سیکلت را روشن کرده و دست به دزدی زده است.

بدین ترتیب ماموران با اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی سارق جوان شدند و در عملیات پلیسی این دزد جوان دستگیر شد و 2 موتور سیکلت سرقتی نیز از وی به دست آمد.

گفتگو با دزد موتورهای تهران

کامران 27 ساله که از 13 سالگی اعتیاد به مواد مخدر دارد ادعا می کند اگر به اجبار مرا برای ترک مواد مخدر به کمپ نمی بردند خودم تا حالا مواد را ترک کرده بودم.

سابقه داری؟

مواد مخدر و سرقت موتور سیکلت.

الان به چه جرمی دستگیر شدی؟

سرقت موتور سیکلت.

شیوه و شگرد؟

روی موتورسیکلت ها می نشستم و یک سیگار روشن می کردم و همه فکر می کردند برای استراحت روی موتور نشستم و در ادامه اطرافم را می پاییدم و در یک لحظه با شاه کلیدی که داشتم ابتدا قفل گردنی موتور را باز می کردم و سپس با همان کلید موتور را روشن کرده و یک هندل زده و موتور را سرقت می کردم.

چطور این شیوه سرقت به ذهنت رسید؟

از روی بیکاری و بدبختی و خیلی اتفاقی به فکر این سرقت افتادم.

اعتیاد داری؟

بله، 13 ساله بودم که به مواد مخدر اعتیاد پیدا کردم.

نخستین بار یادت می آید چطور مواد مصرف کردی؟

بله، با دوستانم به مدرسه می رفتیم که یکی از دوستانم به من سیگار داد، فکر می کردم سیگار است اما حشیش بود و بعد از آن به شیشه، مشروب اعتیاد پیدا کردم.

خانواده‌ات خبر داشتند؟

2 بار مرا به زور به کمپ ترک اعتیاد بردند اما چون رنجش داشتم از روی لجبازی دوباره شروع به مصرف مواد کردم.

لجبازی؟!

قصد داشتم خودم به مواد را ترک کنم و حتی یکبار با کمپ ترک اعتیاد هماهنگ کردم و قبل از رفتن به آنجا رفتم که مادرم را ببینم که دستگیر شدم.

موتورهای سرقتی را می‌فروختی؟

نه، 2 روز دستم بود و با آن مسافرکشی می کردم و بعد آن را در کنار خیابان رها می کردم.

آزاد شوی دوباره دزدی می کنی؟

نه، می خواهم دیگر مثل آدم زندگی کنم.

برنامه ای داری؟

نه، هنوز بهش فکر نکردم.

پس چطور می خواهی زندگی کنی؟

از تهران خارج می شوم و به ارومیه می روم و در آنجا کار می کنم.

حرف آخر؟

پشیمانم.

بنا بر این گزارش، متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟