به گزارش گروه ترجمه رکنا، در نتیجه درگیری میان محافظان و زندانیان زندان پلچرخی کابل دست‌کم چهار زندانی کشته و 20 پلیس زخمی شدند 13نفر از زندانیان هم در این رویداد زخمی شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله کشور افغانستان گفت درگیری زمانی رخ داد که پلیس می‌خواست مناطق مختلف زندان را بازرسی و آن را از وجود مواد مخدر پاکسازی کند که در این جریان چند زندانی به محافظان و پلیس حمله کردند.

آقای رحیمی گفت:به محض این که بلاک‌های باقیمانده تلاشی (بازرسی) می‌شد، چندین تن از محبوسین بالای موظفین و نیروهای امنیتی حمله‌ور شدند و به تعداد10تن از نیروهای امنیتی را زخمی ساختند، به تعقیب آن نیروهای امنیتی به خاطر مهار شورش زندانیان دست به فیر(شلیک)های هوایی زدند.

سخنگوی وزارت داخله اضافه کرد:شورشیان حمله‌های پیهم می‌کردند و تلاش بر گرفتن اسلحه از دست نیروهای امنیتی داشتند، درگیری بین آنها شدت پیدا می‌کند. در نتیجه به تعداد 20 تن از نیروهای امنیتی زخم بر می‌دارند. در مقابل 4 تن از زندانیان شورشی کشته و 13تن دیگرشان زخمی شدند.

زندانیان این زندان به جرایم مختلف سیاسی، جنایی و مواد مخدر محکوم هستند و به گفته آقای رحیمی وضعیت در این زندان در حال حاضر به حالت عادی برگشته است.

زندان پلچرخی در کابل، بزرگترین زندان افغانستان است که حدود ده هزار زندانی در آن نگهداری می‌شود. زندانیان این زندان محکومان به جرایم مختلف سیاسی، جنایی و مواد مخدر هستند و شماری از جنگجویان طالبان نیز در این زندان نگهداری می‌شوند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟