به گزارش گروه ترجمه رکنا، مقام‌های قضایی در آمریکا علیه گری گریول اهل ایالت کنتیکت این کشور به اتهام تهدید برای قتل رئیس‌جمهور و ارسال مواد آغشته به سیاه زخم اعلام جرم کردند.

دفتر دادستانی ایالت کنتیکت آمریکا علیه یک آمریکایی ساکن شهر نیو هیون این ایالت به اتهام تهدید برای قتل دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور اعلام جرم کرد.

دادستانی ایالت کنتیکت آمریکا در متن اعلام جرم علیه گری گریول او را متهم کرده که ضمن تهدید به قتل ترامپ برای رئیس‌جمهور نامه‌های حاوی پودر سفید فرستاده است نامه‌هایی که خود او مدعی است حاوی باکتری سیاه زخم بوده‌اند.

به گفته دادستانی کنتیکت، گریول علاوه بر ترامپ، چند نامه‌های حاوی پودر سفید به آدرس یک مرکز اسلامی در ایالت کنتیکت هم فرستاده است.

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که این فرد عضو یک سازمان افراطی به نام شوالیه‌های آمریکایی هرج و مرج است.

بنا بر متن اعلام جرم دادستانی کنتیکت، در نامه ارسالی گریول به ترامپ آمده است: من به عنوان سرباز وفادار شوالیه‌های آمریکایی هرج و مرج، می‌خواهم دونالد ترامپ را بکشم. گریول از سپتامبر 2018 در بازداشت قرار دارد.

مقام‌های آمریکایی خبر دادند، حداقل دو نامه از نامه‌های ارسالی سال گذشته او حاوی سیاه زخم نبوده بلکه در آن‌ها فقط پودر بچه وجود داشت.

دادستان‌های آمریکایی علاوه بر اعلام جرم علیه او درباره تهدید برای کشتن ترامپ، در مجموع او را به 16 فقره ارائه اطلاعات دروغ درباره ارسال نامه‌های حاوی مواد منفجره و باکتری متهم کرده‌اند. در صورت اثبات جرم، حداکثر مجازات برای او می‌تواند بیش از 100سال زندان باشد.

موضوع ارسال بسته‌های مشکوک به شخصیت‌های سیاسی آمریکایی، آبان ماه سال گذشته جنجال به پا کرده بود و البته مقصد آن بسته‌ها، مخالفان سیاسی ترامپ بودند.

آن زمان اعلام شد که نزدیکی منازل و دفاتر سیاستمداران شاخص حزب دموکرات از جمله باراک اوباما و هیلاری کلینتون بسته‌های مشکوک کشف شده و یکی از حامیان سرسخت ترامپ هم چند روز بعد در همین ارتباط بازداشت شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟