به گزارش رکنا،  24 اردیبهشت سال 88 مرگ مشکوک مرد 37 ساله‌ای به بازپرس کشیک قتل پایتخت در یکی از بیمارستان‌ها اعلام شد. در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد مرد جوان به‌نام هرمز 20 اردیبهشت در حالی که با چاقو مجروح شده بود توسط خانواده‌اش به بیمارستان منتقل شده است. اما به علت شدت جراحات وارده و ضربه‌ای که به سرش خورده بود، تسلیم مرگ شد.

شاهدی برای جنایت

در ادامه تحقیقات یکی از دوستان هرمز به‌نام یاشار در بررسی‌ها سرنخ اصلی را در اختیار تیم تحقیق قرار داد. وی گفت: از زمانی که هرمز اعتیادش را ترک کرد رفتارش خیلی عوض شد. او نه تنها سعی می‌کرد که معتادان را ترک دهد بلکه سعی داشت تا با قاچاقچی‌ها هم مقابله کند. یکی از آنها به‌نام شاهرخ خیلی از دست هرمز ناراحت بود چرا که او باعث شده بود دیگر کسی از شاهرخ مواد نخرد.

جنایت در پاتوق معتادان

او ادامه داد: شب حادثه هرمز متوجه شد که شاهرخ به همراه چند نفر از دوستانش به دره فرحزاد رفته و قصد آزار و اذیت معتادان را دارد. او به سراغ معتادان می‌رفت و خودش را مأمور معرفی می‌کرد. به بهانه اینکه آنها را دستگیر می‌کنند، از معتادان پول و مواد می‌گرفتند. به‌همراه هرمز به آنجا رفتیم و شاهرخ و دوستانش را دیدیم که در حال اخاذی از معتادان هستند. هرمز با شاهرخ درگیر شد و او هم با چاقو چند ضربه به هرمز زد و با چوبی به سر او کوبید.

به‌دنبال اطلاعاتی که یاشار در اختیار تیم تحقیق قرار داده بود بررسی‌ها برای دستگیری شاهرخ ادامه یافت. اما با گذشت چندین سال از این جنایت و از آنجایی که هویت اصلی قاتل هرگز برملا نشد، خانواده هرمز با حضور در دادسرا درخواست دیه مقتول از بیت المال دادند.

پرونده برای بررسی به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد و با تأیید این موضوع، پرونده برای پرداخت دیه به اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد. بدین ترتیب خانواده هرمز با حضور در شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران، دیه مقتول را دریافت کردند. رسیدگی به این پرونده برای دستگیری همچنان ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟