مینا دختر 17 ساله ای که عضو یک باند خطرناک زورگیری و سرقت بود درحالی که بیان می کرد نمی دانم قربانی وضعیت آشفته خانواده ام شدم یا فریب لفاظی های عاشقانه در شبکه های اجتماعی را خوردم، در تشریح سرگذشت وحشتناک خود به کارشناس اجتماعی کلانتری شهید باهنر مشهد توضیح داد: پدرم با آن که کارگر ساده ای بود و هزینه های زندگی را به سختی تامین می کرد اما زن دیگری را نیز به عقد خودش درآورده بود و بیشتر اوقاتش را در منزل هووی مادرم سپری می کرد به همین دلیل من کمتر پدرم را در خانه می دیدم و نوازش های پدرانه اش را احساس نمی کردم.

از سوی دیگر مادرم نیز به مواد مخدر سنتی معتاد بود و همواره پای بساط شیره و تریاک روزگارش را می گذراند ودرگیر مشکلات خودش بود به ویژه از زمانی که پدرم زن دیگری گرفت او هم با ناامیدی و یاس به آینده نگاه می کرد و به مسائل خانوادگی و عاطفی بی توجه بود. در این وضعیت آشفته خیلی احساس تنهایی می کردم و مدام با گوشی تلفن هوشمندی که مادرم برایم خریده بود سرگرم بودم و در شبکه های اجتماعی سیر می کردم تا این که روزی در شبکه تلگرام با پسری به نام «افشین» آشنا شدم.

او جوانی 28 ساله بود و اشعار و جملات ادبی عاشقانه برایم ارسال می کرد. من هم که وارد پانزدهمین بهار زندگی ام شده بودم بیشتر دوست داشتم تا ارتباط با جنس مخالف را تجربه کنم ، این در حالی بود که هیچ کس مرا راهنمایی نمی کرد و از عواقب وحشتناک این گونه ارتباط های مجازی و خیابانی اطلاعی نداشتم و فقط براساس هیجانات و غریزه های دوران نوجوانی تصمیم می گرفتم. افشین هم که به این نقطه ضعف من پی برده بود با جملات احساسی و عاطفی بیشتر مرا به خودش وابسته می کرد تا این که اولین بار با او در یک پارک نزدیک منزلمان قرار گذاشتم.

بعد از این دیدار بود که با افشین به مکان های خلوت و منزل یکی از دوستانش می رفتم. هنوز مدت زیادی از این ارتباط خیابانی نمی گذشت که افشین از من خواست برای اثبات عشق و علاقه ام به او شب را در کنارش بمانم. من هم به امید آن که مدتی بعد با او ازدواج می کنم آن شب را در منزل دوستش خوابیدم و ...

از آن به بعد هر روز به آن خانه سیاه می رفتم و با تشویق و ترغیب افشین شیشه و کریستال مصرف می کردم چرا که دوست افشین به مواد مخدر صنعتی اعتیاد داشت و افشین نیز مشروبات الکلی می نوشید تا این که در یکی از همین روزها پلیس آن منزل را به محاصره درآورد و من باز هم به خاطر اثبات عشقم به افشین نزد مقام قضایی اعتراف کردم که مواد کشف شده در آن منزل متعلق به من است و آن ها فقط به من پناه داده اند.

خلاصه به دلیل سن کم برای مدتی روانه کانون اصلاح و تربیت شدم اما باز هم اصلاح نشدم و پس از آزادی دوباره نزد افشین بازگشتم و این بار آن ها مرا عضو باند سرقت خودشان کردند به طوری که با اشاره افشین سوار خودروهای لوکس می شدم و سپس افشین و دوستش خودرو را متوقف می کردند و اموال با ارزش راننده را به سرقت می بردند. آن ها حتی به مادر من نیز رحم نکردند و زمانی که به یک بهانه واهی مرا بیرون از خانه کشانده بودند به اموال ما نیز دستبرد زدند. این درحالی بود که دیگر به دره گناه و بدبختی سقوط کرده بودم و همواره از سوی مادرم سرزنش می شدم. چند بار با تصمیم های احمقانه قصد خودکشی داشتم که موفق نشدم. حالا هم که به خاطر یک عشق کور زندگی ام به نابودی کشیده شده است چشم امیدم را به قانون دوخته ام تا شاید ... شایان ذکر است به دستور سرگرد فتح ا... سجودی (رئیس کلانتری شهید باهنر مشهد) پرونده این دختر نوجوان در دایره مددکاری اجتماعی مورد رسیدگی قرار گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟