سردار رضا بنی اسدی فر اظهار داشت: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی مطلع شدند اشخاصی با ایجاد شرکت کاغذی تحت عنوان فروش لیزینگ کامیون در سطح شهر کرمان اقدام به کلاهبرداری می‌کنند که به صورت ویژه موضوع را تحت رسیدگی قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی، در این رابطه ۳ متهم را دستگیرکردند که متهمان در تحقیقات پلیسی به کلاهبرداری در قالب شرکت لیزینگ کامیون‌های نیمه سنگین و سنگین به مبلغ ۳۲۰ میلیارد ریال از ۸۵ نفر معترف شدند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: متهمان اعتراف کردند با وعده فروش لیزینگی کامیون‌های نیمه سنگین و سنگین با اقساط، شرایط و تسهیلات بانکی با کمترین سود و اقساط طولانی، مبالغی را از شهروندان دریافت می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان از طریق مرجع قضائی با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند، تصریح کرد: با توجه به نوع تبلیغات و محل فعالیت متهمان، احتمال کلاهبرداری خارج از محدوده شهر کرمان متصور بوده که این مسئله به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان قرار دارد.

سردار بنی اسدی فر تصریح کرد: طمع ورزی و کسب منفعت و سود بیشتر، واگذاری سرمایه و دسترنج به اشخاص، بدون تحقیق و اعتماد بی جا بستر مناسب برای ارتکاب چنین جرائمی را فراهم می‌کند و شهروندان می‌بایست در انجام معاملات با هوشیاری بیشتری اقدام کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟