حجم ویدیو: 38.62M | مدت زمان ویدیو: 00:05:07

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

 به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ دوستعلی جلیلیان سرکلانتر هفتم پلیس به رکنا گفت: اسفند ماه سال گذشته ماموران کلانتری در جریان سرقت از خانه ای در منطقه نازی آباد تیمی از ماموران برای تحقیقات و دستگیری متهم وارد عمل شدند.

وی افزود: ماموران در تحقیقات ابتدایی با حضور در محل و بررسی تصاویر دوربین مداربسته موفق به شناسایی سارقان شدند و در عملیاتی غافلگیرانه 4 دزد سابقه دار و حرفه ای دستگیر شدند.

سرهنگ جلیلیان ادامه داد: همه وسایل سرقتی نیز در مخفیگاه دزدان کشف و دراختیار صاحبخانه قرار گرفت و 3 تن از متهمان به زندان منتقل شده و یکی از آنها نیز در اختیار ماموران کلانتری نازی آباد قرار دارد.

دزدان خانه مرد جوان را تخریب کردند

مرد جوان که 5 مرحله خانه اش هدف سرقت دزدان قرار گرفته است به خبرنگار رکنا گفت: اسفند ماه سال گذشته به سفر رفته بودم که پس از 20 روز همسایه ها با من تماس گرفتند و اعلام کردند خانه‌ام هدف سرقت قرار گرفته است که به سرعت خودم را به تهران رساندم.

وی افزود: وقتی وارد خانه شدم مشاهده کردم دزدان همه وسایل خانه را سرقت کردند و جالب اینکه در و پنچره و حتی سرویس فرنگی داخل حمام و شیرآلات را هم به سرقت برده بودند.

مرد جوان ادامه داد: اقدام به نصب حفاظ آهنی در جلوی در و پنجره‌ها کردم اما فردای آن روز بار دیگر دزدان به خانه‌ام مراجعه کرده و با دستگاه برش اقدام به بریدن حفاظ‌های فلزی کرده و بار دیگر دست به سرقت زدند.

این مرد گفت: به کمک یکی از همسایه‌ها که خانه او نیز هدف سرقت قرار گرفته بود تصویر دوربین مداربسته ای که در اختیار داشت را تحویل پلیس دادیم که در کمتر از 10 روز ماموران کلانتری 130 نازی آباد موفق به دستگیری دزدان شدند و بخشی از وسایل سرقتی نیز تحویل گرفتم.

گفتگو با سارق حرفه ای

رضا 30 ساله که یکی از دزدان سابقه دار است پس از آزادی از زندان بار دیگر دست به سرقت زد و ادعا می کند چون پدرش در زندان بوده و هیچ کاری برای تامین هزینه زندگی اش نداشته دست به سرقت زده است.

سابقه داری؟

بله، 3 بار بخاطر سرقت زندان رفتم.

آخرین بار کی آزاد شدی؟

4 ماه قبل آزاد شدم.

بعد از آزادی شروع به دزدی کردی؟

بله، دوستانم پیشنهاد دادند و من نیز پذیرفتم.

اعتیاد داری؟

بله.

آزاد شوی دوباره دزدی می کنی؟

نه.

چطور؟

پدرم کمکم می کند و شروع به کار می کنم.

چرا در گذشته از پدر کمک نخواستی؟

پدرم زندان بود.

چرا؟

بخاطر چک برگشتی دستگیر شد و زندان بود و حالا که آزاد شده تصمیم دارم به کمک او یک کار راه بندازم.

چند ماه قبل خانه مرد جوان را هدف سرقت قرار دادی؟

فکر کنم دو ماه قبل بود که از آنجا سرقت کردیم.

چند بار از آن خانه سرقت کردید؟

5 بار به آنجا رفتیم.

چقدر پول به دست آوردی؟

نزدیک به یک میلیون و 400 هزار تومان.

بنا به این گزارش، این متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران کلانتری 130 نازی آباد قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟