سرهنگ" سعید سلیمیان"رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از صاحبان صنوف مبنی بر کلاهبرداری از آن‌ها موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته توسط کارآگاهان مشخص شد ۴ نفر با راه اندازی یک فروشگاه و جلب اعتماد دیگر فروشندگان اقدام به خرید اموال از آنان به صورت چکی کرده و متواری شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان ادامه داد: کارآگاهان پس از پیگیری‌های ویژه و انجام یکسری اقدامات علمی و تخصصی خود سرانجام موفق شدند مخفیگاه متهمان را شناسایی کرده و طی یک عملیات ویژه با هماهنگی مقام قضائی هر ۴ نفر را دستگیر کنند.

سرهنگ سلیمیان تصریح کرد: در بازرسی از یک انبار متعلق به متهمان، مقداری اموال شامل کلاهبرداری شده شامل رنگ لوله، دستگاه‌های برش چوب، رادیاتور، سرامیک، چوب، دستگاه پرس ام دی اف، دستگاه بیکوم مبل و کولر آبی کشف شد که کارشناسان مربوطه ارزش اموال کشف شده را ۲ میلیارد ریال اعلام کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان تاکنون به ۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۲۰ نفر اعتراف کردند اظهار داشت: بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد این افراد در چندین شهر و استان کشور نیز با ترفند خرید اموال از شهروندان کلاهبرداری کردند که تحقیقات در خصوص ابعاد این پرونده کماکان ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: به صاحبان صنوف توصیه می‌کنیم قبل از هرگونه انجام معامله و فروش اموال به صورت چکی تحقیقات لازم را به عمل آورده و از ماهیت افراد و اعتبار چک آن‌ها اطمینان حاصل کنند و هر زمان به رفتار و اعمال خریداران مشکوک شدند موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به ماموران پلیس اطلاع دهند تا جلوی سوء استفاده این گونه افراد گرفته شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟