سرهنگ مرتضی عسگری با اشاره به دستگیری باند کلاهبرداری میلیاردی از فروشندگان خودروهای گران قیمت در سایت دیوار اظهار کرد: کلاهبرداران با نشان کردن انتشار دهندگان آگهی فروش خودرو‌های لوکس در سایت دیوار با فریب کاربران و جعل مدارک هویتی و چک‌های تضمینی، اقدام به خرید خودرو‌های فروشندگان بدون حضور در بنگاه‌های رسمی خرید و فروش خودرو به صورت توافقی می‌کردند.

وی افزود: اعضای این باند کلاهبرداری که در چند استان دیگر نیز اقدام به فریب مردم می‌کردند با برقراری تماس تلفنی با انتشار دهندگان آگهی سایت دیوار و سپس قرار ملاقات حضوری و البته قیمت باب میل فروشنده طوری وانمود می‌کردند که مشتری واقعی هستند.

سرهنگ عسگری ادامه داد: با وصول مرجوعه قضائی با عنوان کلاهبرداری از این طریق، طی بررسی‌های فنی و شبانه‎‌روزی کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که افراد کلاهبردار در یکی از استان‌های هم‌جوار ساکن هستند که با هماهنگی مقام قضائی طی یک عملیات ضربتی، متهمان در مخفیگاه شأن به همراه ابزار و لوازم جعل اسناد و مدارک هویتی جعلی دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری هشدار داد: کاربران به ویژه فروشندگان و خریداران خودرو که درسایت‌های اینترنتی اقدام به انتشار اگهی خرید یا فروش خودرو می‌کنند هوشیاری لازم را داشته باشند و فرآیند خرید و فروش خودرو را از طریق قانونی و در بنگاه‌های معاملاتی رسمی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه مشکل و یا درخواست مشاوره در فضای مجازی ضمن مراجعه به سایت پلیس فتا با کارشناشان پلیس فتا در ارتباط باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟