به گزارش گروه حوادث رکنا، اواخر بهمن ماه سال گذشته اهالی روستای سیحان شهر آبادان در حال برگزاری مراسم خاکسپاری بودند که با توجه به رسم قدیمی و طایفه‌ای در این مراسم شروع به تیراندازی هوایی کردند.

تیراندازی‌ها در این مراسم صورت گرفت که ناگهان مرد جوانی روی زمین افتاد و دیگر هیچ گلوله‌ای شلیک نشد.

در این صحنه مرد جوان که از ناحیه سینه هدف گلوله قرار گرفته بود روی زمین افتاد و همین کافی بود تا ماجرای تیراندازی مرگبار در مراسم خاکسپاری به ماموران پلیس آبادان مخابره شود.

ماموران پلیس جنایی آبادان با حضور در محل متوجه شدند که پسر جوان در مراسم ختم در صحنه تیراندازی هوایی از ناحیه سینه هدف گلوله قرار گرفته است و در آزمایشهای صورت گرفته مشخص گردید وی با تیر اسلحه جنگی کلاشینکف به کام مرگ فرو رفته است.

تحقیقات پلیسی برای شناسایی عامل این تیراندازی دردستور کار ماموران قرار گرفت اما با توجه به اینکه اهالی طایفه حاضر به همکاری با ماموران نشده بودند تیم پلیسی در تجسس‌های ویژه خود چند مظنون را در مراسم خاکسپاری با تفنگ کلاشینکف تیراندازی کرده بودند را دستگیر کردند.

ماموران در ادامه تحقیقات از مظنونان اصلی این پرونده موفق به شناسایی عامل این جنایت شدند و مرد جوان نیز به قتل ناخواسته خود اعتراف کرد.

سرهنگ سیدمحسن تقی زاده ریس پلیس شهرستان آبادان نیز در راستای این خبر گفت: تیراندازی در مجالس شادی و عزا در این شهرستان ازسال گذشته تاکنون بسیار کاهش داشته است و تاکنون جلسات متعددی با موضوع پرهیز از رسم غلط تیراندازی در مجالس شادی و عزا با حضور سران و بزرگان طوایف در آبادان برگزارکرده‌ایم اما این رسم اشتباه همچنان قربانی می گیرد.

بنا به این گزارش، متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

علی رنجکش

 

 

آیا این خبر مفید بود؟