به گزارش گروه حوادث رکنا، سردار "خلیل واعظی" فرمانده انتظامی بوشهر گفت: در پی اعلام وقوع سرقت 5 کیلوگرم طلا در مرداد ماه سال گذشته از 4 نفر فروشنده دوره‌گرد طلا در شهر بوشهر پلیس آگاهی با تشکیل یک کارگروه ویژه، اقدامات تخصصی خود را در این خصوص آغاز کردند.

وی گفت: در بررسی های اولیه کارآگاهان مشخص شد سارقان در یک برنامه حرفه ای و هماهنگ فروشندگان سیار طلا را از میدان مرکزی شهر تعقیب و در نزدیکی ترمینال مسافربری در نقطه ای خلوت و تاریک آنها را مضروب و 5 کیلوگرم طلا را به سرقت برده و متواری می شوند.

سردار واعظی بیان داشت: در تحقیقات میدانی، بررسی های علمی و تخصصی کارآگاهان پلیس مشخص شد سارقان با برنامه قبلی و بدون بجا گذاشتن هیچگونه ردی از خود اقدام به سرقت کرده اند و این موضوع کار کشف را برای پلیس کمی پیچیده می کرد.

این مقام پلیس اظهار داشت: تیم مسئول این پرونده در اداره مبارزه با سرقت با انجام اقدامات فنی و پلیسی در نهایت موفق شدند هفته گذشته سرنخی از سارقان احتمالی را در یکی از استان های همجوار به دست آورند.

وی تصریح کرد: بلافاصله کارآگاهان با تجهیزات کامل به شهر موردنظر اعزام و با کنترل محل های تردد احتمالی مظنونین، 2 نفر از سارقان را دستگیر و به بوشهر منتقل کردند.

سردار واعظی با بیان اینکه متهمان دستگیر شده به سرقت 5 کیلو طلا به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان از فروشندگان سیار طلا در بوشهر اعتراف کرده اند خاطرنشان کرد: افراد دستگیر شده دارای سوابق متعدد انواع سرقت می باشند.

سردار واعظی تصریح کرد: در این عملیات 2 دستگاه خودرو از جمله خودرو مورد استفاده در سرقت توقیف و 2 نفر خریدار طلاهای مسروقه دستگیر شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟