در سال 97 شاهد حوادث و پرونده‌های جنایی مختلف در پایتخت بودیم، از قتلهایی که صرفاً به‌دلیل درگیری لفظی به‌وقوع پیوست تا قتلهای خانوادگی که قاتل چندین نفر را به کام مرگ فرستاد.

در اکثر پرونده‌های قتل پایتخت در سال 97 مقتولان با سلاح تیز و برنده به‌قتل رسیدند، در برخی از این جنایتها نیز قاتلان با استفاده از سلاح گرم مقتول را از پای درآوردند.

در پرونده‌های جنایی سال گذشته، وقوع چند فقره قتل خانوادگی نیز خبرساز شد البته میان این پرونده‌های جنایی خبرساز چندین قاتل نیز با رضایت اولیای‌دم مقتولان از قصاص رهایی پیدا کردند.

در ادامه به‌سراغ یکی از مهمترین پرونده‌های جنایی در سال گذشته رفتیم و به بازخوانی این پرونده می‌پردازیم.

ساعت 22:30 مورخ 16 آذر 97 از طریق مرکز فوریتهای پلیسی 110 وقوع یک فقره فوت مشکوک در خیابان جمالزاده شمالی به کلانتری 148 انقلاب اسلامی اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد خانم هشتادساله‌ای با آثار ضرب‌وجرح از ناحیه سر فوت کرده است.

همسر متوفی در اظهارات اولیه مدعی شد همسرش به‌علت کهولت سن تعادل خودش را از دست داده و از ناحیه سر با مبلمان برخورد و فوت کرده است.

با بررسی صحنه فوت و با توجه به تناقض‌گویی‌های همسر متوفی، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 27 تهران انجام و همسر متوفی به‌نام "عزت" (80ساله) برای انجام تحقیقات به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

همسر متوفی با آغاز تحقیقات بارها همان اظهارات اولیه خود را تکرار می‌کرد تا نهایتاً در مورخه 97/09/18 به قتل همسرش با انگیزه اختلافات خانوادگی اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: در مورخه 97/09/15 برای ویزیت به پزشک مراجعه کرده بودم که پزشک پس از مشاهده مدارک پزشکی عنوان داشت که برای درمان قطعی نیاز به جراحی دارم؛ زمانی که به خانه برگشته و موضوع را با همسرم مطرح کردم، همسرم به‌خلاف انتظار عنوان کرد که حوصله مریض‌داری ندارد؛ از این حرفش بسیار ناراحت شده و با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردیم که ناگهان با برداشتن میز عسلی ضربه‌ای به سر همسرم وارد کردم و او روی زمین افتاد؛ تا فردای روز جنایت کنار جسد همسرم باقی ماندم تا اینکه در مورخه 97/09/16 با 110 تماس گرفته و خبر مرگ همسرم را به پلیس اطلاع دادم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟