سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان با کار اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین مواد مخدر توسط اعضای یک باند حرفه‌ای از مناطق مرزی به شهرستان‌های ایرانشهر و خاش دست یافتند.

وی افزود: تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل شبانه روزی تحرکات اعضای این باند سرانجام روز گذشته ۲ تیم از اعضای این باند مسلح که قصد جابجایی محموله سنگین مواد مخدر را داشتند شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در نحستین مرحله ماموران مبارزه با مواد مخدر خاش در مسیر قاچاقچیان کمین زده و آنان را درحالیکه با استفاده از چهارپایان در کوه‌های اطراف این شهر قصد جابجایی مواد به استان‌های همجوار را داشتند غافلگیر کردند.

وی ادامه داد: با تیراندازی قاچاقچیان که در ارتفاعات موضع گرفته بودند، تکاوران جان برکف پلیس نیز آتش پرحجم خود را به سمت آنان روانه کردند که این مقابله به مثل، سوداگران مرگ را مجبور کرد تا بار‌های خود را رهاکرده و پا به فرار بگذارند.

سردار قنبری بیان کرد: در پاکسازی از این محل ۵۹ کیسه تریاک به وزن ۶۰۸ کیلو گرم کشف شد.

وی افزود: ساعت یک بعد از نیمه شب ماموران پلیس با تیم دوم از این باند که قصد جابجایی مواد از جاده خاش به ایرانشهر را داشتند در حوالی منطقه تیغ آب روبرو شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: قاچاقچیان که با یک دستگاه خودرو ۴۰۵ نقره‌ای رنگ با شیشه‌های دودی در حال جابجایی مواد بودند با مشاهده علائم و دستور ایست پلیس به سمت ماموران شلیک و با سرعت زیاد از محل گریختند و پلیس پس از تعقیب و گریزی موفق به توقیف خودروی مورد نظر شد.

وی افزود: قاچاقچیان که زمینگیر شده بودند به ناچار خودرو را رها کرده و با استفاده از تاریکی شب و عوارض زمین به سمت تپه‌ها و کوه‌های اطراف متواری شدند.

سردار قنبری اظهار داشت: در بازرسی از خودروی توقیفی ۹۷۵ کیلوگرم تریاک کشف شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟