حجم ویدیو: 39.01M | مدت زمان ویدیو: 00:06:01

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش اختصاصی رکنا، عصر دوشنبه 20 اسفند ماه سال جاری مردی در تماس با ماموران کلانتری 123 یوسف آباد از ماجرای دستگیری 2 پرستار خانگی‌اش که قصد سرقت میلیونی پول‌هایش را داشتند خبر داد.

بدین ترتیب تیمی از ماموران پای در خانه پیرمرد گذاشتند و 2 زن جوان را که به کمک یکی از بستگان این پیرمرد گرفتار شده بودند دستگیر کردند.

ماموران در تحقیقات پی بردند که مریم پرستار خانگی پیرمرد تنها است که از نزدیک به 2 سال قبل در این خانه مشغول به کار بوده و با توجه به اطلاعاتی که از مرد تنها داشته با همدستی یکی دوستانش قصد سرقت 15 میلیون تومان پول از داخل خانه را داشتند که یکی از بستگان پیرمرد تنها برای کار خانه تکانی به آنجا مراجعه می‌کند و متوجه انگیزه این 2 زن جوان در داخل خانه می‌شود.

تیم پلیسی در ادامه متوجه شدند که همدست پرستار خانگی قصد داشته با مایع بیهوشی زن جوان را بیهوش کند که با مقاومت وی روبرو شده و در همین لحظه پیرمرد تنها وارد خانه می‌شود و با توجه به درگیری دزدان با زن جوان با صندلی ضربه ای به یکی از دزدان زده و موفق به زمینگیر کردن آنها شده اند.

2 زن جوان بعد از دستگیری به ماجرای اقدام به سرقت میلیونی خانه پیرمرد تنها اعتراف کردند.

گفتگو با پرستار خانگی

مریم که 2 سال است پرستار خانگی پیرمرد تنها است ادعا می‌کند که بخاطر دوستش برای سرقت وارد خانه شده و پشیمان است.

سابقه داری؟

نه.

ازدواج کردی؟

از همسرم جدا شدم و 3 فرزند دارم.

الان به چه جرمی دستگیر شدی؟

مشارکت در سرقت.

چه مدت است در خانه پیرمرد تنها کار میکنی؟

2 سال است که پرستا خانه پیرمرد تنها هستم.

چقدر حقوق می‌گیری؟

روزی 60 هزار تومان که قرار بود حقوقم بیشتر شود.

چرا تصمیم به سرقت گرفتی؟

من قصد نداشتم، برای دوستم تعریف کرده بودم که پیرمرد تنها هر ماه پول زیادی به خانه می‌آورد که سمیرا وسوسه شد و به بهانه اینکه سمیرا برای کار پرستاری به پیرمرد تنها معرفی کنم وارد خانه شدیم و سمیرا قصد سرقت داشت که دستگیر شدیم.

چرا دزدی؟

من از همان ابتدا پشیمان شدم، پیرمرد تنها به عنوان عیدی یک گوشواره برای من خریده بود و حتی وقتی بین سمیرا و زن جوان درگیری رخ داده بود من آنها را جدا کردم و به کمک زن جوان رفتم.

شنیدم قصد بیهوش کردن زن جوان را داشتی؟

سمیرا تصمیم به این کار گرفته بود.

گفتگو با سارق خانه پیرمرد تنها

سمیرا در حالیکه اشک می‌ریخت ادعا می‌کند بخاطر بیکاری و بیماری پدرش تصمیم به این سرقت گرفته و پشیمان است.

چرا دزدی؟

طمع کردم.

چقدر پول داخل خانه بود؟

13 میلیون تومان.

چرا دزدی؟

بی‌پولی به زندگی‌ام فشار آورده بود و خسته شده بودم و از یک طرف پدرم نیز بیمار بود، هرچه به دنبال کار گشتم بی فایده بود و چون می‌دانستم پیرمرد تنها وضعیت مالی خوبی دارد با خودم گفتم که این سرقت برای او مهم نیست چون شنیده بودم پرستارهای دیگری از خانه پیرمرد تنها دزدی کردند و من نیز وسوسه شدم.

پرستارهای دیگر دزدی کردند؟

بله، مریم هفته‌ای 3 روز در آنجا کار می‌کرد و روزهای دیگر پرستارهای دیگری به خانه او می‌رفتند و از مریم شنیده بودم که پیرمرد تنها گفته که پرستاران دیگر از خانه او دزدی می‌کنند و نمی دانم چرا به پلیس حرفی نزده بود.

چند بار به خانه پیرمرد تنها رفته بودی؟

3 بار به عنوان میهمان.

حرف آخر؟

پشیمانم و اشتباه کردم، باور کنید در همان صحنه سرقت پشیمان شدم.

بنا به این گزارش، تحقیقات پلیسی برای شناسایی دیگر جرائم احتمالی این 2 زن در اداره پلیس تهران ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟