این روزها بیشتر رسانه‌ها از شکست داعش در باغوز سوریه خبر می‌دهند اما از طرفی سرکشی و وحشیگری زنان تروریست‌ها بعد از شکست همسران خود هم به یک معضل تبدیل شده است. طی یکی دو روز اخیر نیروهای سوری حملات خود را به تروریست‌های مستقر در باغوز از سر گرفته‌اند. همه جا پر از تله‌های انفجاری است. در محله‌ای کوچک تنها پایگاه باقی مانده داعش با پرچم سیاه رنگ به چشم می‌خورد.

بنا بر اعلام "بی بی سی" کسی نمی‌داند چند نفر آنجاست اما رهبران آنها همگی گریخته‌اند. زنان این تروریست‌ها اما حاضر به تسلیم نشدند و پس از مرگ همسران خود به عصیانگری و آتش افروزی‌ها خود افزوده‌اند. برخی از آنها به سمت دوربین خبرنگاران مشتی از خاک پرتاب می‌کنند و می‌گویند ما زنان دولت اسلامی هستیم.

101 copy

زنان داعش در حال پرتاب خاک به دوربین

از دو هفته پیش هزاران عضو از خانواده‌های داعشی خود را تسلیم نیروهای کرد سوریه کرده‌اند. در میان این افراد کودکانی هستند که کاملا آثار شستشوی مغزی در رفتارشان نمایان است. عمار ۱۱ ساله اهل عراق پس از پایان نماز خود گفت: دلم می‌خواهد راه جهادی‌ها را پیش بگیرم.

ادیبه دختری ایزدی است که مدت‌ها در چنگال تروریست‌ها به عنوان یک برده جنسی اسیر بود، او پس از آزادی مقابل دوربین خبرنگاران گفت: در این سال‌ها هر روز مرا کتک زدند و مورد تجاوز قرار گرفتم. اکنون یک فرزند روی دست من مانده است.

102 copy

ادیبه زن ایزدی

احمد آخرین کسی بوده که ادیبه را در اختیار داشته است، اما مدعی شده که بعد از مرگ صاحب قبلی این زن، او را به خانه خود آورده تا همراه خانواده و زنش در کنار آنها زندگی کند.

103 copy

احمد

کمی آنطرف‌تر زنی داعشی ایستاده که بردگی جنسی زنان را حق شرعی تروریست‌ها می‌داند. اکنون داعش در باغوز آخرین نفس‌های خود را می‌کشد اما ایدئولوژی این سازمان در ذهن زنان و کودکانشان ثبت شده است.

104 copy

زنی که به ارائه خدمات جنسی برای تروریست‌ها افتخار می‌کند

کردهای سوری می‌گویند بازپس‌گیری باغوز پایان داعش نخواهد بود. اما در مقابل زنانی که به ارائه خدمات جنسی برای داعشی‌ها افتخار می‌کنند، عده‌ای نادم هم وجود دارند که خسته و سردرگم به دنبال راهی برای بازگشت هستند. طبق گزارش رویترز بشرا بوالال و تاتیانیا ویلنت دو زن بلژیکی هستند که حالا پس از مرگ همسران قصد بازگشت به کشور خود را دارند.

105 copy

بشرا بوالال و تاتیانیا ویلنت

آنها شاهد کشتار بسیاری از مردم توسط ترویست‌ها بودند و یکباره به خودشان آمدند. این دو زن پس از جدایی از داعش اکنون در اردوگاه "عین العیسی" سوریه به سر می برند. دولت بلژیک هم حاضر به پذیرش مجدد آنها در زادگاهشان نشد.

دو زن مذکور مدعی هستند که دلیلی برای ترس از آنها وجود ندارد زیرا دیگر خطرناک نیستند. هرچند که در صورت پذیرششان از سوی بلژیک حکم سنگینی در انتظارشان خواهد بود اما برای بازگشت به یک زندگی عادی و جبران اقداماتشان لحظه شماری می‌کنند. در نهایت اگر حتی خود نتوانند به بلژیک بازگردند برای پذیرش فرزندانشان اصرار دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟