به گزارش رکنا به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ" سعید سلیمیان"رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر سرقت ۷۶۵ برگ اسکناس یکصد دلاری وی، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد، فردی ساکن یکی از شهر‌های شمالی کشور قرار بود این تعداد دلار را به وسیله اتوبوس مسافربری برای من ارسال کند، اما زمانی که بسته را تحویل گرفتم متوجه شدم که درون آن بجای دلار کاغذ قرار داده شده است.

سرهنگ سلیمیان خاطر نشان کرد: بلافاصله راننده و ۲ کمک وی به پلیس آگاهی احظار و تحقیقات از آنان انجام گرفت که آنان مدعی شدند بسته را به صورت مهر و موم شده از فرستنده دریافت و به شاکی تحویل دادند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در جریان تحقیقات هر کدام از افراد ارتکاب بزه را به دیگری انتساب می‌دادند بیان کرد: سرانجام با استفاده از روش‌های علمی و تخصصی پلیسی، راننده اتوبوس به سرقت دلار‌ها با همدستی ۲ نفر دیگر اقرار کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان، خاطر نشان کرد: با اعترافات راننده اتوبوس، مخفیگاه ۲ نفر متهم دیگر در یکی از استان‌های شمالی شناسایی وماموران با اخذ نیابت قضائی به محل مذکور اعزام و آن‌ها را دستگیر کردند.

سرهنگ سلیمیان، گفت: در این رابطه پرونده تشکیل و متهمان به مراجع قضائی تحویل شده و با صدور قرار قانونی به اتهام سرقت دلار روانه زندان شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در خاتمه با هشدار به شهروندان در خصوص این گونه مبادلات اظهار داشت: استفاده از روش‌های غیر مطمئن نظیر اتوبوس‌های بین شهری برای انجام مبادلات اقتصادی و همچنین انجام معامله با افراد غیر امین و متعاقب آن سپردن وجوه به افراد بی صلاحیت باعث بروز این گونه اتفاقات می‌شود که در این خصوص توصیه می‌کنیم مرسولات خود را از طریق دفاتر پستی به مقصد ارسال کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟