به گزارش رکنا، سرهنگ علی جمالی روز چهارشنبه اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان خانم مبنی بر اینکه تصاویر خصوصی وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر شده است، پرونده ای در این رابطه تشکیل شد.

وی افزود: پس از تکمیل و اخذ اظهارات شاکی و با توجه به حساسیت موضوع شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و با پیگیری مستمر و پیگیری های فنی و پلیسی انجام شده عامل انتشار تصاویر شناسایی و دستگیر شد.

جمالی یادآور شد: متهم که نامزد سابق شاکی بود پس از انجام بازجویی های فنی و ارائه مستندات، متهم به جرم خود اعتراف و انگیزه خود را انتقام جویی و مشکلات قبلی خانوادگی عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه متهم پس از تکمیل تحقیقات جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، گفت: شهروندان از ارسال تصاویر خصوص و خانوادگی خود در فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی جداً خودداری کنند تا مورد سوء استفاده افراد سودجو و فرصت طلب قرار نگیرند.

رئیس پلیس فتا ایلام در ادامه با هشدار به افرادی که دست به چنین جرایمی می زنند، یادآور شد: برابر ماده 17 قانون جرایم رایانه ای هرکس به وسیله سیستم‎های رایانه‎ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟