به گزارش رکنا، سردار «کیومرث عزیزی» روز پنجشنبه در جمع اصحاب رسانه در اراک افزود: پلیس آگاهی استان حدود یک ماه قبل در تحقیقاتی از انبار و احتکار از وجود میزان قابل ملاحظه ای روغن مایع خوراکی در منزلی واقع در یکی از روستاهای اطراف شهرستان اراک با خبر شد و تحقیقات نامحسوس ماموران اداره مبارزه با جرایم مالی و اقتصادی برای بررسی در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: در روند تحقیقات ماموران پلیس آگاهی استان مرکزی مشخص شد فردی با بسته بندی روغن های خوراکی اقدام به عرضه آن تحت عنوان روغن های آرایشی و خوراکی خارجی در سطح کشور می کند و سودهای نامشروع بالایی نیز از این طریق به دست آورده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: با پایان یافتن تحقیقات پلیس و با هماهنگی مقام قضایی، محلی که این فرد برای اعمال مجرمانه خود استفاده می کرد شناسایی و در بازرسی از این محل 17 هزار لیتر انواع روغن مایع خوراکی، 600 لیتر روغن بادام تقلبی با مارک های خارجی، 500برگه جعل شده از مارک های چند شرکت خارجی و تعدادی تجهیزات رایانه ای و الکترونیکی مورد استفاده در انجام این جرایم کشف و ضبط شد.

سردار عزیزی عنوان کرد: در بررسی های تخصصی انجام گرفته از تجهیزات رایانه ای توقیف شده این متهم، تمام مراحل جعل برچسب شرکت های خارجی و بسته بندهای غیرمجاز نیز به دست آمد.

وی اظهار داشت: متهم با توجه به اسناد و مدارک موجود، به جرایم خود اعتراف کرد و بیان داشته از مدت ها قبل با ترکیب غیرقانونی و غیرمجاز روغن های خوراکی و اسانس های روغن های گیاهی و با جعل مارک شرکت های خارجی بر روی بسته بندی ها، محصولات خود را به فروش رسانده و درآمد بالایی نیز از این راه کسب کرده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: در ادامه روند رسیدگی به این پرونده همدست متهم اصلی نیز شناسایی و دستگیر و در بازرسی از منزل این فرد نیز تعداد زیادی بطری های اسانس روغن های خارجی بدون مجوزهای بهداشتی و قاچاق کشف شد.

سردار عزیزی اظهار داشت: ارزش ریالی جرایم صورت گرفته در این پرونده حدود 50 میلیارد ریال است.

وی گفت: بر اساس استعلام انجام شده از دانشگاه علوم پزشکی اراک و اداره کل استاندارد استان مرکزی، غیرمجاز و غیرقانونی بودن محصولات تولید شده مشخص و با توجه به جرایم احتکار، فرار مالیاتی، پولشویی و تحصیل نامشروع از سوی متهم اصلی، پرونده تشکیل شده به همراه متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مقام های قضایی ارسال شد.

استان مرکزی با دارا بودن 12 شهرستان دارای بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟