سرهنگ محمدصادق شاه نظری فرمانده انتظامی شهرستان رامسر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت و عضو گیری یک شرکت هرمی در شهرستان رامسر، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود:با انجام اقدامات اطلاعاتی، اعضای این شرکت هرمی که با وعده استخدام افراد در یکی از شرکت‌های خصوصی، سوژه‌های مورد نظر را انتخاب و آنان را وادار به عضویت، سرمایه گذاری و عضوگیری برای این شرکت می‌کردند، شناسایی شدند.

سرهنگ شاه نظری گفت: پس از هماهنگی‌های قضائی کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی با تشکیل تیم‌های عملیاتی ۷ نفر از اعضای این شرکت هرمی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رامسر با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، افزود: شیادان فعال در دسیسه‌های هرمی، با استفاده از شیوه‌های روان‌شناسی، افراد را به عضو شدن در زیرگروه‌های خود ترغیب می‌کنند.

وی با اشاره به این که، وعده‌ی سرمایه‌گذاری با دریافت سود بالا، مهمترین شگرد شرکت‌های هرمی است، از مردم خواست: از هرگونه فعالیت اقتصادی که متولیان آن ادعای درآمدی غیرعادی، به‌ویژه در مدت زمان کوتاهی را دارند، دوری کرده و ضمن تامل در انجام معاملات وسوسه‌انگیز در صورت شناسایی افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مراتب را به پلیس اطلاع دهند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟