به گزارش رکنا، هفته گذشته و در جریان برگزاری گشت مشترک دادستانی و تعزیرات حکومتی تهران برای نظارت بر توزیع و عرضه کالاهای اساسی به‌ویژه گوشت، بازرسان به یکی از مراکز دولتی در حوالی میدان انقلاب رفتند.

در حالی که در بدو ورود به این فروشگاه، مدیریت آن اعلام کرد که تمام گوشت‌های تنظیم بازاری به مردم عرضه شده و موجودی آنها صفر است، اما ورود معاون دادستان تهران و تیم همراه به انبار و سردخانه‌های این فروشگاه، آنها را با حجم قابل توجهی از گوشت گرم تنظیم بازاری روبه‌رو کرد که در نقاط دور از چشم انبار و سردخانه نگهداری می‌شدند.

مسئولان این مرکز هم مانند سایر مراکزی که بخشی از گوشتی را که باید به دست مردم می‌رسید مخفی کرده بودند، مدعی شدند "این گوشت‌ها سهم خودمان است"! وقتی نماینده دادستان و تعزیرات، از مدیریت این مجموعه خواستند فاکتورهای مربوط به ثبت سفارش و خرید گوشت و همچنین فروش گوشت‌ها را تحویل دهند، ابتدا مدارکی دریافت کردند که مربوط به حدود یک ماه پیش بود؛ مسئول این بخش هم وقتی با تعجب مسئولان بازرسی مواجه شد، مدعی شد با دیدن آنها دستپاچه شده و مدارک را اشتباهی ارائه کرده استف اما مدرک دیگری که ارائه کرد، حاوی نکات جالب‌تری بود؛ فاکتوری که نشان می‌داد 500 کیلو از گوشتی که قرار بوده از طریق این مرکز به دست مردم برسد، از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خریداری شده است.

امید شهرآبادی قاضی شعبه 41 تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه توضیحات مدیریت این فروشگاه اصلاً قانع‌کننده نیست گفت: انها مدعی هستند که گوشت‌ها را برای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری فاکتور کرده‌اند ، در حالی که گوشت تنظیم بازار، جامعه هدف مشخصی دارد و سهم اقشار خاصی از مردم است.

ادعای مسئولان این فروشگاه متعلق به جهاد کشاورزی در حالی است که روابط عمومی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ارسال جوابیه‌ای اعلام کرد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع درخواست و تهیه گوشت تنظیم بازاری را قویاً تکذیب می‌کند.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟