کدخبر: 451295 ارسال پرینت 3014

حوادث رکنا: دو مرد کلاهبردار که از داخل زندان و با یک تلفن حساب‌های مردم را خالی می‌کردند، شناسایی شدند.

چندی قبل مردی با مراجعه به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از یک کلاهبرداری تلفنی خبر داد و گفت: من کارمند بیمارستان هستم. عصر روز بیست و هشتم مهر فردی که خود را از عوامل حسابداری بیمارستان محل کارم معرفی می‌کرد با من تماس گرفت و گفت که بخشی از حقوق رئیس بیمارستان به اشتباه به حساب من واریز شده و به‌همین علت حسابم مسدوده شده است او از من درخواست کرد که برای اصلاح تراکنش و همچنین رفع مسدودی حسابم به دستگاه خودپرداز بانک مراجعه کنم.

پس از مراجعه به دستگاه خودپرداز و استعلام موجودی حسابم، متوجه شدم مبلغی به حسابم منتقل نشده بود و ضمن تماس با همان شماره تلفن گفتم که وجهی به حسابم منتقل نشده است اما این فرد بیان داشت وجه در حساب مسدود شده و قابل رؤیت نیست. همچنین کدی را که با صفر شروع می‌شد به من داد و از من خواست که کد را در قسمت انتقال وجه وارد نمایم و مدت 5 ثانیه دکمه ثبت را نگه دارم، ولی پس از این کار متوجه شدم که کد اعلام شماره کارت بوده و مبلغ 29 میلیون و 900 هزار و 298 ریال از حسابم کسر شده است.

در تحقیقات پلیسی رد پای یکی از مجرمان حرفه‌ای که در زندان محبوس بود به دست آمد و با دستور قضایی متهم از زندن احضار شد و تحت بازجویی اولیه قرار گرفت.

متهم در ابتدا منکر ارتکاب هر جرمی بود، ولی پس از مشاهده دلایل و مدارک لب به اعتراف گشود و اقرار کرد که کلاهبرداری را یکی از هم سلولی‌هایش انجام داده است ولی مبلغ به حساب وی واریز شده است.

سرهنگ کارآگاه «قاسم دستخال» - رئیس پایگاه یکم تصریح کرد: با دستگیری متهم دوم و تحقیقات تکمیلی پلیسی، تاکنون 6 نفر از مالباختگان در شهرهای مختلف کشور مانند استان‌های مرکزی، همدان و تهران که به همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، شناسایی شده‌اند. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها