کدخبر: 451140 23894

رکنا: امام جمعه اندیمشک گفت: جوان اندیمشکی بعد از ۶ سال از از چوبه دار رهایی یافت.

پس از 6 سال با گذشت خانواده مقتول و پیگیری امام جمعه اندیمشک یک قاتل از چوبه دار رهایی یافت.

حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی نوری با بیان اینکه میراث اهل بیت(ع) یک منطق انسانی و ارزش اخلاقی بی‌نظیر است، اظهار داشت: برای تقویت و توسعه این فرهنگ در جامعه باید بیش از گذشته تلاش کنیم.

وی با اشاره به آیات و روایات مختلف در ارتباط با گذشت و ترویج مهربانی در جامعه، خاطرنشان کرد: گذشت، درهای لطف پروردگار را برای انسان باز و موجب آرامش روح و نفس افراد می‌شود و ایستادگی انسان در برابر شیطان و مسیر غیر الهی را به دنبال دارد.

امام جمعه اندیمشک با بیان این که گذشت یک نعمت بزرگ بوده و برای هر کس این فرصت و برخورداری از آن فراهم نمی‌شود، گفت: گذشت و مهربانی یک شاخص و ملاک مهم برای شناخت راه اهل بیت(ع) و کلام خدا در عرصه‌های مختلف زندگی است.

وی ادامه داد: بخشش نیز در کلام خدا بارها مطرح و این کلام با اشاره و تاکید بر مهربانی آغاز می‌شود به همین جهت باید بیشتر از گذشته برای رشد و تعالی فضائل اخلاقی در جامعه توجه کنیم.

در سال 1391 و پس از درگیری دو دوست یک جوان در شهرستان اندیمشک جان خود را از دست می‌دهد و پس از آن نیز اختلافاتی بین دوخانواده به وجود آمده و ریش سفیدان، بزرگان ، اقوام و خیرین برای رفع آن پیگیری‌های خود را آغاز کردند.

سرانجام پس از گذشت 6 سال با پیگیری کارکنان شورای حل اختلاف، دادگستری استان خوزستان و شهرستان اندیمشک و حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینی‌نوری امام جمعه اندیمشک و فرماندار این شهرستان، خانواده سادات موسوی از حق خود گذشت کرده و این اختلاف به صلح ختم و با گذشت خانواده مقتول از حق خود به پایان رسید.

در مراسم صلح و سازش طبق سنت منطقه؛ پدر قاتل به صورت دست بسته نزد پدر مقتول رفت و وی دست پدر قاتل را باز کرد و پس از آن وی بر دست پدر مقتول بوسه زد تا علاوه بر ترویج عفو و بخشش این سیره عملی و اعتقادی اهل بیت(ع) را به فرزندان خود آموزش و آرامش را به خانواده بازگردانند. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها