به گزارش رکنا، سرهنگ حبیب اله رجبلی رییس پلیس فتا فارس گفت: خانمی با مراجعه به این پلیس اعلام کرد: در یکی از سایت‌های آگهی محور، تبلیغی تحت عنوان کمک به نیازمندان را مشاهده و به دلیل بدهکاری‌های فراوان با شماره ثبت شده در آگهی تماس برقرار می‌کند.

وی ادامه داد: متهم با وعده تهیه وام با سود کم برای شاکی، او را مجاب به واریز ۷۰ میلیون ریال به حساب خود می‌کند که پس از واریز وجه، دیگر پاسخگوی تماس‌های شاکی نبوده و به علت حساسیت موضوع، پرونده در دستورکار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ رجبلی گفت: با اقدامات فنی و تخصصی بر روی پرونده مشخص شد که متهم با شگرد درج آگهی کمک به نیازمندان در سایت‌های آگهی محور اقدام به اغفال افراد نیازمند کرده و پس از جلب اعتماد قربانیان و دریافت اطلاعات مورد نیاز، نیت‌های شوم خود را عملی می‌کرده است.

رییس پلیس فتا استان فارس افزود: کارشناسان اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا با بکارگیری روش‌های فنی و تخصصی، فرد انتشاردهنده آگهی کذب را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک اقدام غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند.

سرهنگ رجبلی ادامه داد: طی بررسی تجهیزات کشف شده از متهم، مشخص شد تعداد بسیاری افراد در قبال کمک، فریب متهم را خورده و مشاهده شد که متهم به روش‌های مختلف و عناوین دروغین، قربانیان خود را به دام انداخته و اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها می‌کرده است.

این مقام انتظامی افزود: کلاهبرداران با درج آگهی‌های اغوا کننده در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند و شهروندان باید دقت داشته باشند که هرگز فریب اینگونه آگهی‌های کذب را نخورده و از در اختیار قرار دادن اطلاعات شخصی خود به افراد ناشناس اجتناب کنند.

سرهنگ رجبلی ضمن اعلام آمادگی این پلیس در راستای ارائه مشاوره حضوری به شهروندان، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice. ir گزارش دهند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟