به اعتقاد من، بدخواهان با وارد ساختن تهمت صدور فتوای قتل دگراندیشان، می‌خواستند در واقع، رهبر معظم انقلاب را هدف قرار دهند. با مطالعه بازجویی مکتوب اما جعلی منسوب به سعید امامی، می‌توان به این مقصود پی برد. در آن جا نوشته‌اند که سعید امامی گفت که آیت‌الله خوشوقت هم آمدند و گفتند نباید به این ها(قربانیان دگراندیش) رحم کرد!

وی افزود: این به اصطلاح اعترافات، یا جعلی است یا اگر جعلی نباشد، تحت بدترین شکنجه‌های جسمی و روحی صورت گرفته و در آن شرایط، متهم، مجبور بوده هر آن چه بازجویان دیکته می‌کنند، بنویسد. حتماً بازجویی‌های جنایت آلود و شرم‌آوری را که از همسر سعید امامی صورت گرفته است ، دیده اید.

خوشوقت ادامه داد: به هر حال، من شخصاً از پدر، در مورد این اتهام علیه ایشان سؤال کردم. صریحاً و قاطعانه آن را رد کردند و فرمودند «کشور قانون و دادگاه دارد؛ اگر کسی متهم به سب پیامبر یا ائمه طاهرین یا هر جرم دیگری شود، هیچ کس حق ندارد رأساً وارد عمل شود و اقدام به تنبیه یا مجازات کند بلکه امور باید از طریق مجاری قانونی و قضایی دنبال شود.»وی گفت: به ایشان عرض کردم اجازه می‌دهید مراتب را به نقل از شما یا از سوی خود، رسماً تکذیب کنم و پاسخ تهمت زنندگان را بدهم؟ فرمودند «صلاح نمی‌دانم چون قصد این‌ها بازی سیاسی با افکار عمومی و آلوده کردن فضاست.» معتقد بودند « با این کار، وارد بازی در زمین دشمن خواهیم شد.»

دختر آیت‌الله خوشوقت همسرحاج آقا مصطفی فرزند رهبر معظم انقلاب است. محمد حسین خوشوقت درباره آقا مصطفی گفت: خانواده ایشان ساکن تهران هستند ولی خودشان در طول روزهای کاری هفته، در قم تدریس علوم حوزوی می‌کنند. ایشان انسان بسیار مؤمن و وارسته و زاهد و بی‌اعتنا به مظاهر دنیوی است؛ هر آن چه دنیوی تلقی می‌شود از قدرت و عنوان گرفته تا پول و تجملات و از این مهملات.ایشان نمونه یک فرد روحانی به معنی واقعی کلمه است. زندگی ایشان همانند پدر بزرگوارشان، بسیار ساده و از خیلی از مردم متوسط الحال، ساده‌تر و پایین‌تر است.

خوشوقت درباره آقا سید مجتبی فرزند دیگر رهبری هم توضیح داد: معروف است که در میان آقازاده‌های مقام معظم رهبری، حاج آقا مجتبی شبیه‌ترین فرزند به ایشان هستند. چه از نظر چهره و چه از نظر ویژگی‌های فردی و اجتماعی. ولی این به معنای این نیست که ایشان در مسائل سیاسی کشور دخالت می‌کنند. البته ممکن است به خاطر جایگاهی که ایشان دارد، مورد مشورت برخی قرار گیرد. اما اینکه بدخواهان می‌گویند ایشان منشأ اتفاقات سیاسی در کشور است، نه این طور نیست.ایشان هم، در طول روزهای کاری هفته، در قم سرگرم فعالیت‌های علمی است.

وی درباره اینکه برخی رسانه‌های بیگانه می‌گویند ایشان از گزینه‌های مدنظر مجلس خبرگان هستند، گفت: برخی محافل و رسانه‌های بیگانه، شایعه‌سازی می‌کنند تا شائبه موروثی بودن رهبری را پدید آورند. رهبر معظم انقلاب هم خودشان در خصوص کیستی گزینه اصلح برای رهبری آینده نظام، بلاشرط هستند. نه نظر مثبت دارند نه نظر منفی. ایشان می‌فرمایند مملکت مجلس خبرگان رهبری دارد که بر اساس قانون و ضوابط، از میان نامزدهای موجود، باید اصلح را برگزیند.البته امیدوارم مجلس خبرگان زحمت چنین انتخاب دشواری را متحمل نشود. امید داریم زمام امور از سوی مقام معظم رهبری، شخصاً به حضرت صاحب الامر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف، تقدیم شود. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟