به گزارش رکنا، سرهنگ علیرضا مرزبانی اظهار کرد: اخیرا جوانی حدودا 30 ساله همراه با بسته ای قصد ورود به ستاد انتظامی شهرستان جوانرود را داشت که عوامل دژبانی با هوشیاری از ورود این فرد جلوگیری و اقدام به بازرسی بدنی وی کردند.

وی ادامه داد: در این بازرسی سه قلم شی مشکوک به عتیقه شامل یک عدد گردن آویز فلزی، یک عدد موچین فلزی و یک عدد سکه فلزی قدیمی با عکس هخامنشی کشف شد. با انتقال این فرد به پلیس آگاهی و بازجویی های صورت گرفته، وی عنوان کرد که اشیاء همراهش را از یک استان دیگر خریداری و اطلاعی از عتیقه بودن آنها ندارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی، منزل این فرد نیز مورد بازرسی قرار گرفت که 12 قلم شی مشکوک به عتیقه بدست آمد.

وی ادامه داد: با ارسال اموال کشف شده به اداره میراث فرهنگی، عتیقه بودن هشت قلم از آن ها شامل کاسه سفالی، یک رشته مهره، یک عدد قاشق کوچک، یک عدد مقاش(موچین)، یک عدد انگشتر، یک عدد وزنه، بخشی از یک ظروف (عطردان) و یک عدد سکه نقره به تایید رسید.

مرزبانی با بیان اینکه قدمت وزنه کشف شده به قبل از هزاره میلاد و سکه نیز به دوره ساسانی برمی‌گردد، افزود: قدمت بقیه اشیاء عتیقه کشف شده به دوره اسلامی و تاریخی می رسد.

این مقام انتظامی در پایان با بیان اینکه کارشناسان در حال ارزیابی ارزش ریالی عتیقه های کشف شده هستند، گفت: فردی که این اشیاء از منزل وی کشف شده برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار داده شده است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟