به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی مرکز اورژانس کاشان، حسین ریاحی، اظهار کرد: پس از تماس مردمی با مرکز ارتباطات اورژانس کاشان در عصر جمعه، مبنی بر تصادف یک دستگاه خودرو پرشیا بعد از شرکت شیر پاستوریزه، کارشناسان این مرکز بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: این حادثه چهار مصدوم شامل دو آقا و دو خانم داشت که پس از اقدامات درمانی مناسب به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شدند که حال هر چهار مصدوم، رضایت بخش گزارش شده است.

ریاحی تصریح کرد: در این اتفاق مرگبار متأسفانه یک خانم ۳۵ ساله و یک بچه پسر دو ساله در صحنه تصادف جان خود را از دست داده بودند.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: با توجه به اهمیت آشنایی شهروندان با مهارت امدادی و ترویج آموزش کمک‌های اولیه از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار و ۷۴۰ نفر از شهروندان شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در قالب ۱۴هزار ساعت در کارگاه‌های آموزش خدمات شرکت کرده‌اند.

وی افزود: گروه‌های هدف آموزش، خانم‌های خانه‌دار،کارمندان، فرهنگیان، دانش آموزان مدارس، کارگران شرکت‌های صنعتی، اصناف و دانشجویان بودند. افزایش آگاهی و آموزش شهروندان و کارکنان اداره‌ها و ارگان‌ها که در راستای آموزش همیاران اورژانس صورت گرفته می‌تواند از شدت آسیب‌ها هنگام بروز حوادث جلوگیری کند.

همچنین رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان نطنز گفت: شامگاه گذشته یک دستگاه خودروی سواری در آزادراه بادرود به اردستان دچار واژگونی شد که یک سرنشین آن کشته و 2 نفر دیگر مجروج شدند.

وی افزود: در این حادثه یکی از سرنشینان در دم جان باخت و 2 سرنشین دیگر آن مجروح شدند.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی نطنز گفت: یکی از 2 مجروح حادثه یک کودک است که وضعیت مطلوبی دارد، اما مجروح دیگر حال مساعدی ندارد.

مخلصی تصریح کرد: برای مداوای بیشتر مجروحان این حادثه، هر 2 مجروح به بیمارستان خاتم‌الانبیای نطنز منتقل شدند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟