به گزارش گروه ترجمه رکنا،از صبح روز دوم ژانویه و طی چند ساعت، ترامپ Trump در خصوص سه موضوع مورد علاقه خود یعنی ایران، نیویورک تایمز وهیلاری کلینتون شروع ادعا‌های دروغین کرد.

او همچنین آرزوی بهترین و امن ترین پروازهای تجاری تاریخ را کرد این در حالی است که از سال 2009 هیچ هواپیمای تجاری ای سقوط Fall نکرده و در هر صورت خود رئیس جمهور هم کار خاصی برای تضمین سلامت پروازها انجام نداده است.

ترامپ تقریبا درباره همه مسائل کوچک و بزرگ به آمریکایی‌ ها دروغ می‌ گوید. او درباره حق السکوت‌ هایی که وکیل سابقش برای ساکت کردن زنانی که با وی رابطه نامشروع داشته اند پرداخت کرده، دروغ می‌ گوید. ترامپ درباره دستاور‌دهای دولتش مانند ادعای تصویب بزرگترین کاهش مالیاتی در دولتش، یا ثبت بهترین عملکرد اقتصادی در تاریخ آمریکا، یا منعقد کردن قرارداد‌های عظیم با عربستان سعودی برای اشتغال زایی یا از همه مهم‌ تر حل بحران هسته ای با کره شمالی، اغراق می‌ کند.

ترامپ همچنین به راحتی حقایق و واقعیت‌ ها را جعل می‌ کند. مثلا وی بار‌ها از راه اندازی 6 تا 8 کارخانه جدید فولاد سازی خبر داده است در حالیکه این خبر اصلا واقعیت ندارد. یا می‌ گوید اوباما وقتی رئیس جمهور بود به 2500 تبعه ایرانی در دوران مذاکرات هسته‌ ای تابعیت آمریکایی اعطا کرد در حالی که این دروغ است. ترامپ همچنین مدعی شده یک مرد ازبک در سال 2017 متهم به کشتن Killing 8 نفر با یک کامیونت در نیویورک حین انتقال دو جین از خویشاوندانش به آمریکا از طریق زنجیره مهاجرت بوده است در حالی که این آمار، صفر است.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟