به گزارش رکنا، محمود شهرآبادی روز شنبه افزود: نزدیک به سه هزار شماره تلفن ثابت هفته گذشته به سبب دزدیدن کابل های مخابراتی این شهرستان قطع شد.

وی ادامه داد: موضوع سرقت Stealing کابل در نیشابور از سوی نیروی انتظامی در حال پیگیری است و در همین چارچوب هفته پیش دو دزد The Thief با مقداری کابل سوخته دستگیر شدند.

رئیس شرکت مخابرات نیشابور گفت: به سبب مشکلات ناشی از این رخداد «تبدیل ارتباط مخابراتی» روستاهای این شهرستان از کابلی به رادیویی در دستور کار قرار گرفته و ارتباط مخابراتی دو روستا از این طریق کامل شد و این کار برای چهار روستا دیگر نیز در دست انجام است.

وی افزود: همچنین در هفته اخیر سه مورد قطعی و سرقت فیبر نوری نیز در نیشابور گزارش شد که رفع هر قطعی فیبرنوری 50 میلیون ریال هزینه دارد.

شهرآبادی ادامه داد: پس از مشهد بیشترین حجم اینترنت مورد استفاده در خراسان رضوی متعلق به نیشابور است و در بخش اینترنت مخابرات شش هزار و 23 و در حوزه شرکت های خصوصی 12 هزار و 296 پورت آزاد آماده واگذاری در نیشابور وجود دارد.

او گفت: در یک ماه گذشته پهنای باند ارتباطی اینترنت نیشابور با مشهد نیز افزایش یافته است.

نیشابور دارای 160 هزار مشترک تلفن ثابت، 22 هزار و 893 مشترک اینترنت مخابرات و 19 هزار و 66 مشترک اینترنت شرکت های خصوصی است.

مرکز این شهرستان 450 هزار نفری در فاصله 127 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟