سرهنگ رحیم شعبانی در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام شکایت یک خانم شهروند مبنی بر اینکه از سوی فردی که خود را خیّر اشتغال‌زا معرفی کرده، مورد اغفال و کلاهبرداری قرار گرفته، بررسی موضوع در دستور کار ماموران مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان گیلان قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات انجام شده از سوی کارآگاهان پلیس مشخص شد شاکیان که اکثرا خانم‌های جوان جویای کار بودند در مراجعه به یکی از دستگاه‌های امدادی به طریقی با فردی که خود را خیّر اشتغال‌زا معرفی کرده بود آشنا شدند.

وی با اشاره به اینکه متهم با وعده پیدا کردن کار مناسب برای خانم‌ها و جلب اعتماد آنها اقدام به سوء استفاده می‌کرده بیان داشت: متهم با شگردهای گوناگون به بهانه دریافت ضمانت حسن انجام کار، از خانم‌های جویای کار، سفته و مدارک هویتی دریافت می‌کرده و سپس از این ضمانت‌ها برای دستیابی به اهداف شوم خود بهره می‌برده است.

سرهنگ شعبانی با هشدار به شهروندان برای هوشیاری در سپردن ضمانت‌های قانونی تصریح کرد: فرد کلاهبردار طی تماس با یکی از خانم‌های جوان جویای کار، ابتدا خواسته‌های نامشروع خود را بیان کرده و سپس این خانم را به اجرا گذاشتن سفته‌های ضمانتش ، تهدید می‌کند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: با مراجعه این خانم جوان به اداره آگاهی و طرح شکایت از فرد کلاهبردار، کارآگاهان پلیس با بررسی سوابق، تعقیب سرنخ‌ها و انجام تحقیقات میدانی موفق به شناسایی متهم شدند.

وی در ادامه به هوشیاری مأموران انتظامی در شناسایی این کلاهبردار در شهرستان آستانه اشرفیه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مأموران با انجام کارهای کارشناسی و هماهنگی قضائی موفق به دستگیری متهم در یکی از خیابان‌های شهرستان آستانه اشرفیه شدند و اقدامات فنی برای بررسی و تکمیل پرونده در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: از منزل فرد کلاهبردار مقادیر زیادی اوراق، اسناد، مدارک هویتی، سفته، یک جفت گوشواره، دو عدد ساعت مچی زنانه و دفترچه‌ای که تعداد زیادی شماره تلفن و نام و نشانی خانم در آن نوشته شده بود کشف شد و متهم پس از مشاهده دلایل و شواهد موجود به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در پایان گفت: پس از تشکیل پرونده برای این متهم 30 ساله، وی برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی و تلاش برای شناسایی دیگر شاکیان و روشن شدن ابعاد دیگر این پرونده همچنان ادامه دارد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟