سرهنگ محمد نادربیگی اظهار داشت:درپی شکایت تعدادی از شهروندان شهرجدید هشتگرد، مبنی بر معامله قطعات زیادی ملک با اسناد جعلی، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس Police آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های تکمیلی از شکات محرز شد که آن‌ها اقدام به خرید قطعات زیادی زمین که در مالکیت شخصی به نام "ح" بود در یک بنگاه معاملات ملکی کرده و مالک دفتر املاک، با تهیه نقشه تفکیک قطعات ونصب آن و جلب اعتماد خریداران، اقدام به فروش قطعات ۲۰۰ متری به قیمت هرقطعه ۵۰ میلیون تومان به مشتریان خود کرده است.

این مقام انتظامی افزود: صاحبان املاک با ارائه اسناد دولتی به مشتریان خود وعده داده بودند که ظرف مهلت یک ماه، اسناد ملک‌های فروخته شده تحویل آن‌ها خواهد شد؛ اما پس از گذشت حدود یک ماه هیچ اقدامی از سوی فروشندگان صورت نگرفت.

سرهنگ نادربیگی افزود: ماموران به سرعت وارد عمل شده و با انجام تحقیقات میدانی و استعلام از سازمان‌های عمران وشهرداری شهرجدیدهشتگرد مطلع شدند که تمامی املاک فوق پلاک ثبتی مشخصی داشته وهیچ مجوز ویا نقشه‌ای از شهرداری تحویل فروشندگان نشده است و متهمان باجعل نامه مراجع قانونی و تغییر مشخصات آن به نام "ح" به عنوان مالک اقدام به تهیه نقشه، برابر اصل دردفتر اسناد رسمی، اقدام به فروش ۱۲۰ قطعه زمین به شهروندان می‌کردند.

وی با بیان این که متهمان تا کنون مبلغ ۵ میلیارد تومان از مشتریان خود کلاهبرداری Fraud کرده اند گفت:: خریداران اغلب افراد کم درآمد جامعه هستند که به امید خرید زمین به قیمت پایین‌تر از عرف به این افراد مراجعه و متاسفانه در دام شیادان گرفتار شده اند.

سرپرست پلیس آگاهی استان البرز افزود: در بررسی‌های بعدی ماموران محرز شد که اعضای این باند پس از ارتکاب به عمل مجرمانه خود متواری شده اند که با اقدامات اطلاعاتی ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه ۲ نفر از متهمان دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم Crime خود اعتراف کردند.

به گفته سرهنگ نادربیگی، درمجموع ۱۲ نفر از شکات شناسایی و ضمن رسیدگی به شکایت آن‌ها، متهمان نیز با قرار وثیقه مناسب روانه زندان Prison شدند.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟