به گزارش رکنا، خبرگزاری فرانسه گزارش کرد که این پیرزن هشتاد ساله الجزایری الاصل روز شنبه در آپارتمان Apartment خود و زمانی که قصد بستن پنجره را داشت مورد اصابت گلوله گاز اشک‌آوری قرار گرفت که از سوی پلیس Policeضد شورش برای مقابله با معترضان شلیک شده بود.

سلیم موسی، وکیل و یکی از دوستان قربانی این حادثه Incident به خبرگزاری فرانسه گفت که وی بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت اما روز یکشنبه در بیمارستان درگذشت. آقای موسی می‌گوید که مشخص نیست که دلیل درگذشت این زن سالخورده اصابت گلوله گاز اشک‌آور و یا «ضعف جسمانی» او بوده است.

پاداش ماکرون برای نیروهای پلیس درگیر در «شورش» روز شنبه
شبکه ار‌ت‌ال به نقل از منابع آگاه گزارش کرد امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه سوم دسامبر در ملاقات با نیروهای پلیس ضد شورش پاریس که کنترل اعتراضات روز شنبه را بر عهده داشتند به آنها وعده پرداخت پاداش داد.
به گزارش این رسانه‌، آقای ماکرون ملاقات غیر رسمی و دوستانه‌ای با نیروهای پلیس ضد شورش در منطقه بیستم پاریس داشت و در جریان صرف نهار قول داد تا به دلیل مقابله با «شورشی‌ها» در روزهای تعطیل پایان هفته از سوی وزارت کشور به آنها پاداش پرداخت شود.
روز شنبه یکم دسامبر ۴۶۰۰ نیروی پلیس و ژاندارم در درگیری‌های پاریس حضور داشتند و هزاران نیروی پلیس دیگر نیز وظیفه کنترل اعتراضات دیگر شهرهای این کشور را بر عهده داشتند.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟