به گزارش رکنا، محمدنعیم امینی فرد در توضیح آخرین اخبار و اطلاعات از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه، گفت: وضعیت مرزبانان ربوده شده از راه‌های رسمی یعنی وزارت امور خارجه، وزارت کشور و مرزبانی در بالاترین سطح دنبال شده است، از سوی دیگر معتمدین محلی، اقوام و طوایف هم موضوع را دنبال می‌کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با بیان این که مرزبانان ایرانی ربوده شده در خاک پاکستان هستند، تصریح کرد: مقامات پاکستانی وعده پیگیری این موضوع را دادند، اما دولت اسلام آباد رسما مسئولیت این حادثه Incident را نپذیرفته است و همچنان پافشاری می‌کند که این مرزبانان در خاک این کشور نیستند یا دولت نمی‌تواند کاری انجام دهد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، امینی فرد یادآور شد: از سوی دیگر اطلاعاتی به ما رسیده که مرزبانان به نزدیک مرز افغانستان منتقل شدند و در نواحی مرز پاکستان و افغانستان هستند که خاک پاکستان محسوب می‌شود، اما دولت مرکزی تسلطی به این مناطق ندارد.

وی تصریح کرد: امیدواریم هرچه زودتر این مرزبانان در سلامت و صحت کامل به کشور بازگردند، از تمام توان و ظرفیت رسمی و غیر رسمی هم برای این مسئله استفاده خواهیم کرد.

وی ادامه داد: البته از نتایج سفر وزیر امور خارجه اطلاعی نداریم هرچند علی القاعده از نمایندگان استان یا نماینده میرجاوه باید وی را در این سفر همراهی می‌کردند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟