حجم ویدیو: 33.36M | مدت زمان ویدیو: 00:05:14

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، چندی قبل ماموران پلیس Police تهران در جریان سرقت‌های داخل خودرو در سطح شهر قرار گرفتند و با توجه به افزایش این پرونده تیمی از ماموران اداره 20 پلیس آگاهی تهران برای دستگیری عاملان این سرقت Stealing ها وارد عمل شدند.

کارآگاهان در گام نخست تحقیقات پای در محل های سرقت گذاشتند و پی بردند که دزدان ابتدا اقدام به سرقت خودروها کرده و در خیابان‌های دیگر سناریوی سرقت لوازم داخل خودرو را به اجرا گذاشته‌اند.

تیم پلیسی در تجسس‌های میدانی متوجه شدند که دزدان خودورهای پژو، پراید و سمند را هدف سرقت‌هایشان قرار داده‌اند و با توجه به گسترده بودن این سرقت‌ها، دوربین‌های مداربسته در نزدیکی محل‌های سرقت مورد بازبینی قرار گرفت.

در این شاخه از ردیابی‌ها و در بازرسی فیلم‌های دوربین مداربسته مشاهده کردند که دزدان ابتدا با خودروی پراید پای در صحنه سرقت گذاشته و یکی از متهمان پس از پیاده شدن از خودرو اقدام به سرقت خودروها کرده و برای سرقت لوازم داخل خودرو به خیابان دیگری حرکت کرده‌اند.

کارآگاهان خیلی زود در فیلم‌های دوربین مداربسته یکی از دزدان سابقه‌دار را که چندی قبل از زندان Prison آزاد شده بود را شناسایی کردند و در ادامه شماره پلاک خودروی دزدان نیز در سامانه سراسری پلیس ثبت و دستور توقیف آن از سوی مقام قضایی صادر شد.

ردیابی‌های پلیسی ادامه داشت تا اینکه ماموران از سوی دادسرای با مهدی تماس گرفتند و وی را برای پیگیری پرونده قدیمی‌اش به دادسرا احضار کردند که در این مرحله مهدی غافل از اینکه پلیس در تعقیبش است پای در دادسرا گذاشت و از سوی ماموران دستگیر شد.

مهدی ابتدا خود را بیگناه می‌دانست اما وقتی در برابر فیلم دوربین‌های مداربسته قرار گرفت به ناچار لب به سخن باز کرد.

تعقیب و گریز پلیسی

در حالیکه مهدی به سرقت‌هایش با همدستی حسین اعتراف کرده بود تجسس‌های پلیسی برای دستگیری این متهم ادامه داشت تا اینکه اوایل آبان ماه ماموران گشت پلیسی به خودروها پراید سفید رنگ مشکوک شدند و در بررسی شماره پلاک آن مشخص شد که دستور توقیف آن صادر شده است.

همین کافی بود تا دستور ایست پلیس برای راننده خودرو صادر شود و مرد جوان بدون توجه به دستور پلیس سعی بر فرار Escape از سایه پلیس داشت که ماموران در یک تعقیب و گریز کوتاه موفق به توقیف خودرو و دستگیری راننده آن شدند.

کارآگاهان در این مرحله پی‌بردند که راننده خودرو همان حسین همدست مهدی است و پس از دستگیری این 2 متهم ماموران با مراجعه به مخفیگاه آنها لوازم سرقتی زیادی به دست آوردند.

گفتگو با 2 سارق حرفه‌ای

این 2 متهم که یکبار طعم زندان را چشیده‌اند پس از دستگیری ابراز پشیمانی می‌کنند و می‌گویند که دیگر توبه کرده و دیگر دست به سرقت نمی‌زنند.

چند سال دارید ؟

مهدی: 28 ساله هستم.

حسین: 34 سال.

چند خودرو را هدف قرار دادید ؟

مهدی: 50 خودرو را هدف سرقت‌هایمان قرار دادیم.

شیوه و شگرد؟

مهدی: من با همدستی حسین در خیابان می چرخیدیم و سوژه هارو پیدا می کردیم و پس از شناسایی، من از خودرو پیاده شده و سوار بر خودروی سرقتی می‌شدم و پس از روشن کردن آنها به چند خیابان پایین‌تر می‌رفتم ور آنجا اقدام به سرقت لوازم داخل خودرو می‌کردم و لوازم را داخل خودروی حسین می‌گذاشتم.

حسین : من همراه مهدی بودم و با ماشین خودم دنبالش می‌رفتم و زمانی که با لوازم سرقتی از ماشین پیاده می شد، سوار بر خودرویم می‌شد و از محل فرار می کردیم.

با لوازم خودروها چه کردید ؟

مهدی: هیچی ، نتوانستیم بفروشیم و همه لوازم سرقتی را تحویل پلیس دادیم.

سابقه دار هستید ؟

مهدی: بله ، پس از نخستین سرقت خودرو دستگیر شدم و به زندان رفتم.

حسین: بله ، بخاطر حمل مواد مخدر Drugs دستگیر شدم.

اعتیاد هم دارید ؟

مهدی : نه

حسین : بله

تحصیلات ؟

مهدی: دیپلم مکانیک

حسین : فوق دیپلم کامپیوتر

به غیر از سرقت چه کاری انجام می دادید؟

مهدی: من فقط کار سرقت انجام می دادم.

حسین : من در کا تاسیسات برق مشغول بودم.

چرا دزدی theft می کردید؟

مهدی در حالی که ندامت و پشیمانی در چشمانش مشخص بود گفت: فکر می کردم می‌توانم با دزدی پول در بیاورم و هزینه زندگی ام را تامین کنم.

حسین هم با تایید حرف های مهدی گفت: اشتباه کردم و پشیمانم.

ازدواج کردید ؟

مهدی: بله

حسین : بله، من یک پسر 5 ساله دارم.

ماجرای این سرقت ها از کجا شروع شد ؟

مهدی: با دوستانم نشسته بودم و یکی از آنها پیشنهاد دزدی داد و من هم کنجکاو شدم و چون همیشه عاشق روشن کردن ماشین بودم دست به این کار زدم.

حسین: من فقط چند بار با مهدی در محل سرقت رفتم و فقط نقش انتقال او را داشتم.

یک نصحیت به هم جرمانتان؟

مهدی: آخرش هیچی نیست ، دزدی نکنید چون آخرش دستبند و زندان بدبختیه !

فکر می کنید چه مجازاتی در پیش دارید ؟

مهدی: حداقل 5 الی 6 سال

حسین: نمیدونم

حرف آخر؟

مهدی : میخوام که مسئولان کمک کنند تا برگردیم پیش خانواده‌هامون.

من توبه کردم و تعهد می دهم اگر یکبار دیگه تو هر دادسرا و کلانتری پام برسه منو تیر بارون کنند !

حسین: اگر برای سرقت از کنار خودرویی عبور کردم مرا اعدام execution کنید.

بنا به این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران اداره 20 پلیس آگاهی تهران قرار دارند.

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟