خبر ویژه :

پرونده کدخبر: 425012 ارسال پرینت 1661

حوادث رکنا: آنکارا در ادامه تحقیقات درباره ناپدید شدن روزنامه نگار سعودی، فایل صوتی ضبط شده توسط ساعت مچی جمال خاشقجی را به دست آورده است.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، یک روزنامه ترکیه روز شنبه گزارش داد که ترکیه در ادامه تحقیقات در مورد ناپدید شدن جمال خاشقجی فایل صوتی ضبط شده وی توسط ساعت مچی اپل را ارائه کرده است.

بنا بر گزارش دیلی صباح، این فایل پس از ورود هیئت سعودی به آنکارا برای انجام تحقیقات مشترک در مورد ناپدید شدن خاشقجی ارائه شد.

به ادعای این روزنامه لحظاتی که خاشقجی مورد بازجویی و شکنجه Torture قرار گرفته و پس از آن قتل Murder وی در حافظه ساعت اپل وی ضبط شده است.

دیلی صباح در ادامه افزود که این ساعت با گوشی آیفون وی که در دست نامزدش در بیرون از کنسولگری بود، تنظیم شده بود.

دو مقام ارشد ترکیه پیش از این به رویترز گزارش دادند که خاشقجی زمان ورود به کنسولگری ساعت اپل مشکی رنگی را به دست داشت که به تلفن همراه وی در خارج از کنسولگری ارتباط داشت.

با این حال، روشن نیست که آیا داده‌های ساعت خاشقجی قابل انتقال به تلفن همراه وی بوده است یا نه و این که چگونه محققان بدون در دست داشتن ساعت خاشقجی قادر به بازیابی اطلاعات خواهند بود.

دیلی صباح در گزارش خود به نقل از "منابع قابل اطمینان در یک آژانس اطلاعاتی ویژه" نوشت: خاشقجی پیش از ورود به کنسولگری، قابلیت ضبط گوشی را فعال کرده بود.

در این گزارش آمده است که عوامل امنیتی عربستان پس از مرگ وی متوجه ضبط اصوات توسط ساعت وی شدند و از اثر انگشتش برای باز کردن و حذف برخی فایل‌ها استفاده کردند، اما همه فایل‌ها پاک نشدند. این فایل‌ها در تلفن وی موجود است.

خاشقجی در تاریخ ۲ اکتبر به کنسولگری عربستان در استانبول وارد شد تا مدارک ازدواج خود را دریافت کند. مقامات عربستان سعودی در پاسخ به ادعای مقامات ترکیه در مورد عدم خروج خاشقجی از کنسولگری مدعی هستند وی پس از اتمام کار، از این ساختمان خارج شده است.

منابع ترکیه به خبرگزاری رویترز گفته‎اند که بنا بر ارزیابی‌های اولیه پلیس Police ترکیه، منتقد دولت عربستان در داخل کنسولگری به قتل رسیده است. ریاض این ادعا را رد کرد.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها