خبر ویژه :

پرونده کدخبر: 424775 ارسال پرینت 22086

رکنا: عناصر گروه‌های تروریستی داعش و طالبان در بزرگترین زندان افغانستان صحبت‌های عجیبی درباره عقاید خود مطرح کردند.

چند روز بیشتر تا انتخابات پارلمانی افغانستان باقی نمانده؛ در حالی که خشونت در این کشور موج می زند، به عنوان مثال به تازگی 20 پلیس Police مرزی در شمال شرق افغانستان توسط تروریست Terrorist های طالبان به قتل Murder رسیدند. از طالبان که بگذریم جنایت Crime های داعش ISIS را هم نمی توان در این خاک نادیده گرفت اما در این میان نیروهای امنیتی این کشور تعدادی از تروریست های هر دو گروه را دستگیر و در زندان Prison ها حبس کرده اند. کابل شهری در حصار است که تهدید طالبان و داعش در این شهر بسیار جدی است. از زمان حمله آمریکا در سال 2001 افغانستان تبدیل به یک کشور همیشه در جنگ تبدیل شده که اکنون این ناآرامی‌ها به اوج خود رسیده است.
بنا بر اعلام" بی بی سی " در بزرگترین زندان افغانستان یکی از فرماندهان طالبان محبوس است که در بسیاری از بمب گذاری های کنار جاده ای برای کشتن Killing افراد داخلی و خارجی دست داشته است. این زندان به دو بخش تقسیم شده، قسمتی برای داعشی ها و بخشی دیگر مخصوص نیروهای طالبان.

یکی از زندانی‌های متعلق به گروه داعش می گوید: 5 سال است که در زندان هستیم اما عضویت خود را در این گروه تروریستی تکذیب کرده و تاکید دارد که یک داعشی نیست.
این مرد در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی بر اینکه آیا اقدامات خونین این گروه مانند سر بریدن و قتل های هولناک دیگر را تایید می کند یا نه، گفت: من نظری در این باره ندارم، هر کسی عقیده خودش را دارد.
در این لحظه دو داعشی دیگر ناگهان لبخندی مرموز روی لبهایشان می آید، این صحنه تعجب خبرنگار را بر می انگیزد و از آنها می پرسد، چه چیزی درباره کشتن مردم بی گناه خنده دار است؟ یکی از آنها پاسخ می دهد: این اقدام ممنوع بوده و در قرآن یا حدیث چیزی درباره آن نیامده است.
این بار خبرنگار متحیرتر از لحظاتی قبل می گوید: این بسیار عجیب بوده که شما عضو داعش باشید و درباره اقدامات این گروه هیچ نظری ندارید! به نظر می آید این اظهارات ناشی از ترس شما باشد زیرا به هر حال شما عضو داعش هستید. آنها در آخرین لحظات گفتگو همگی عضویت خود را در این گروه انکار کردند.
در ادامه بی حوصلگی داعشی ها خبرنگار را به سمت سلول افراد طالبان هدایت می کند، محمد یاسین همان فرمانده خطرناک این گروه بوده که کمی قبل درباره او صحبت کردیم. او درباره کشتار مردم بی گناه در کوچه و خیابان می گوید: جنگ است دیگر، در نبرد که حلوا خیرات نمی‌کنند! خود من اگر فرصتی دوباره پیدا کنم خود را منفجر کرده و همه آنها را یکجا خواهم کشت.
خبرنگار از او می پرسد:اگر مقابل در بهشت بروی و خدا به تو بگوید تمام این مدت در اشتباه بودی، مسلمان خوبی نبودی و تمام افرادی که جان آنها را گرفتی بی گناه بوده اند، واکنش تو چه خواهد بود؟
یاسین پاسخ می دهد: نه چنین چیزی امکان ندارد! دیگر سوالهایت مرا ناراحت می کند. خبرنگار که متوجه خشم او شد به توصیه نگهبانان به مصاحبه خود پایان داد.
در حالی که خبرنگار زندان را ترک می کرد گفت: این فرصتی برای صحبت با کسانی بود که وحشت را به اینجا آوردند، مرگ برای آنها معنی ندارد، این کشور به آرامش نیاز دارد، چیزی که فعلا دست نیافتی به نظر می رسد.

اظهارات عجیب عناصر داعش و طالبان در زندان/ در بند تروریست‌ها چه می‌گذرد؟

اظهارات عجیب عناصر داعش و طالبان در زندان/ در بند تروریست‌ها چه می‌گذرد؟

اظهارات عجیب عناصر داعش و طالبان در زندان/ در بند تروریست‌ها چه می‌گذرد؟

اظهارات عجیب عناصر داعش و طالبان در زندان/ در بند تروریست‌ها چه می‌گذرد؟

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها