آن پاییز فراموش نشدنی سال 76، آخرین پاییزی بود که خانواده آقا بیوک او را در جمع خود داشتند. آن روز آقا بیوک از همسرش خداحافظی کرد تا به بانک برود و حقوقش را دریافت کند اما دیگر برنگشت... سال تحصیلی تازه شروع شده و «بیوک» مسئول خدمات هر دو مدرسه روستای «ملادیک» استان آذربایجان شرقی بود.
دو پسر بزرگش برای درس و کار به شهر رفته بودند و همسرش «افروز» درگیر کارهای سه دختر و پسر دیگرش بود. ظهر یکی از روزها «بیوک» خسته از یک روز کاری سخت به خانه آمد و ناهار را کنار همسر و فرزندانش خورد. ساعتی که گذشت برای برداشتن حقوق از حسابش و کمی خرید از خانه بیرون رفت اما چند ساعت گذشت و بازنگشت. پیش‌تر هم چند باری اتفاق افتاده بود که «بیوک» بی‌خبر به سفر رفته بود اما انگار آن دفعه با همیشه فرق داشت. «افروز» وقتی متوجه غیبت همسرش شد، ابتدا با پسرانش و بعد با بستگانش تماس گرفت و آنها را در جریان گذاشت.هرکس به هرجایی که می‌دانست سر زده بود اما اثری ازمرد 41 ساله نبود.
«افروز» مانده بود و هزینه‌های سنگین نگهداری از بچه هایش. جست‌وجوها ادامه داشت اما نمی‌شد تا پیدا شدن «بیوک» زندگی را متوقف کرد. هرکس هرطور که می‌توانست کمک می‌کرد. شرایط خانواده هرروز سخت‌تر می‌شد. سال‌ها از رفتن بی‌بازگشت پدر گذشت و بچه‌ها با حمایت مادر روزگار می‌گذراندند.
«منصور» و «رسول» پسران بزرگ خانواده پس از تمام کردن تحصیلات پیش خانواده برگشته بودند و هرکدام به‌کاری مشغول شدند. «ناصر»، «مریم»، «سمیه»، «صمد» و «لیدا» که در زمان رفتن پدر 14، 12، 11، 9 و 3 ساله بودند هر کدامشان رشته تحصیلی مورد علاقه‌شان را ادامه داده و با کمک مادر هر یک از 7 فرزند «بیوک» مدیر، استاد دانشگاه، معلم، حقوقدان و... شده و زندگی خوبی داشتند. 
«افروز» که سال‌ها برای فرزندانش هم مادر بود و هم پدر، همه فرزندانش را به خانه بخت فرستاد و صاحب چند نوه شده اما هنوز چشم انتظار بازگشت همسرش مانده است و می‌خواهد کنار او شادی‌هایش را جشن بگیرد.
21 سال انتظار برای بازگشت پدر
«صمد» که در زمان رفتن پدر 11 سال داشت گفت: «پدرم کارمند آموزش و پرورش بود. تا جایی که به یاد دارم خیلی مهربان بود و برخورد خوبی داشت. آن سالی که پدرم رفت برادرم دانشجوی روانشناسی بود. آن‌طور که رسول می‌گوید او به بیماری خیالبافی مبتلا بوده و گاهی با توهم اینکه در خانه برخورد خوبی با او نمی‌شود به خانه بازنمی گشت، اما هر بار یا با همکاران سابقش بود یا جایی می‌رفت که همه خبر داشتند، اما دفعه آخر شرایط جور دیگری شد. ما در این سال‌ها هرکاری انجام دادیم. حتی از ثبت احوال هم استعلام گرفتیم و مطمئن شدیم هنوز در قید حیات است. این موضوع باعث خوشحالی ما شد. من، مادرم و برادر و خواهرهایم هنوز چشم انتظار او هستیم. در این سال‌ها زندگی سختی داشتیم اما با همه مشکلات سعی کردیم باعث سربلندی پدر و مادرمان شویم. امیدوارم با انتشار این مطلب ، پدرم را پیدا کنیم و به این انتظار 21 ساله پایان دهیم.»

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

جزئیات رفتار شنیع 5 عضو شواری شهر بابل با زن متاهل در برابر 6 دوربین حرفه ای

وقتی مرا در اختیار یک مرد گذاشتند، مانند خرگوش هراسان، خشکم زده بود+ عکس

زن 24 ساله قصاب از عشق بازی با جوان همسایه گفت + عکس و جزئیات اعتراف

بلای شوم بر سردختر کرجی جلوی چشمان دوستش!

تجاوز به دانش آموز 10 ساله توسط همکلاسی افغانی اش !

همخوابی بیشرمانه نامادری با پسر 14 ساله شوهرش + عکس

دختر 20 ساله، دوست 16 ساله اش را در خانه فساد به مردان شیطان صفت سپرد ! + عکس

پیتر سلیمانی درگذشت + جزییات

دستگیری خانم کارگردان بخاطر رقص گروهی دختر و پسرها در تئاتر شهر + فیلم

زوج مشهور تهدید به قتل شدند + عکس

3 روش شنیع آزار دختران انگلیسی در خیابان

قتل هولناک دختر دانشجو و شوهرش در کوه های ساوجبلاغ + عکس

داماد در کیف نوعروس وسایل مراقبت از حاملگی پیدا کرد ! / ملیکا به پسر دیگر هم بود!

دردسر زن موقت برای پورنگ در مشهد

سرنوشت شوم زن زیبا در خوشگذرانی ثروتمندانه + عکس

وقتی شوهرم رفت، زنگ خانه به صدا در آمد / روح مرد اعدامی در کرج خون به پا کرد

 

آیا این خبر مفید بود؟