کدخبر: 405818 11047

رکنا: اعترافات عجیب و تکان دهنده یک تروریست مغربی تبار داعش که ماموریتی پیچیده را دنبال می‌کرد، از نظر می‌گذرانید.

چنان که گفته می شود صاحب این اعترافات جنجالی یک مهندس کامپیوتر است و 35 سال دارد و اهل شهر رباط در مغرب ( مراکش ) است که قبل از عضویت در داعش ISIS دستگاه های الکترونیکی تجارت می کرده است.عصام الهنا زبان های عربی، انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی را به خوبی می داند و همین توانمندی باعث شده بود که نقش های مهمی در داخل داعش داشته باشد.

وی در دادگاه تجدید نظر الرصافه بغداد و مقابل قاضی Judge ویژه تحقیق برای بازجویی و پاسخگویی حاضر شد .نیروهای امنیتی عراق او را نزدیک مناطق مرزی با سوریه و پس از یک تعقیب و گریز طولانی دستگیر کردند.

این روزنامه عراق بخش هایی از اعترافات الهنا را منتشر کرد.

او گفت شناخت اولیه من از سازمان های تروریستی به سال 2012 می رسد و من در آن زمان 29 سال داشتم؛ من اخبار مربوط به گروه های تروریستی در عراق به خصوص داعش را از طریق پایگاه های الکترونیکی و اینترنتی و شبکه های اجتماعی پیگیری می کردم و در آن زمان با علی عامر المصری و رشید المصری آشنا شدم. این دو نفر از جمله کسانی بودند که من را به ضرورت وابستگی و همکاری با داعش و مهاجرت به سوریه برای مشارکت در اقدامات جهاد و اجرای شریعت اسلامی متقاعد کردند.

این عضو داعش پس از آن که به طور مفصل توضیح داد و تشریح کرد که چگونه برای پیوستن به داعش در سال 2013 وارد حلب شده است فاش کرد در بخش جوابگویی و پاسخ دادن به تماس های تلفنی و الکترونیکی با وسایل ارتباط ویدئویی و دیگر وسایل ارتباطی با کسانی که از مناطق مختلف جهان به ترکیه آمده بودند فعالیت داشته است تا آنان را برای چگونگی ورود به سوریه کمک و راهنمایی کند.

عصام الهنا شماره تلفن کسانی که مامور انتقال و رساندن عناصر تروریستی در چندین مرحله به مناطق تحت سیطره داعش بودند را در اختیار تروریست Terrorist هایی که به ترکیه آمده بودند قرار می داد. من روزانه ده ها تماس داشتم زیرا چندین زبان را خوب بلد بودم و همین رمز موفقیت من در انجام وظیفه محوله بود.

این داعشی از روحیه و وظیفه کاری خود در خصوص جذب تروریست ها می گوید که: بیشتر کسانی که من به آنان کمک و راهنمایی کردم و اطلاعات در اختیارشان قرار دادم تا از ترکیه وارد سوریه شوند در وهله نخست تونسی و سپس سعودی و از دیگر اتباع خارجی شامل روسی و فرانسوی بودند و در صدر مهاجرانی قرار داشتند که برای پیوستن به صف سازمان های تروریستی داعش یا جبهه النصره به ترکیه آمده بودند.

یکی از روایات عجیب و جنجالی این عضو داعش این است که گفت: اواسط سال 2014 با یک زن سوری ازدواج کردم و یک ماه پس از ازدواج مان بود که داعش بر شهرهای داخل عراق سیطره یافت و گروه زیادی از اسیران زن از جمله ایزدی ها، ترکمان ها، شیعیان و مسیحیان را با خودشان آوردند. ابو احمد العراقی یکی از این زنان اسیر را به من هبه کرد و بخشید و با توجه به این که من زن داشتم و تازه ازدواج کرده بودم این زن اسیر را فروختم.

الهنا در حضور قاضی فدرال عراق فاش کرد اواسط سال 2016 برای همکاری و فعالیت به دفتر روابط خارجه که یکی از ماموریت های آن اجرای عملیات جهادی در خارج از اراضی سوریه و عراق به خصوص در اروپا و آمریکا و هماهنگی با طرف های خارجی برای تامین منافع داعش است منتقل شد.

وی گزارش داد یک الجزایری به نام ابو احمد العراقی که مسئول دفتر روابط خارجه داعش بود او ( الهنا ) را مامور دو پرونده در ضمن فعالیت های این دفتر کرد که یکی از آنان مربوط به ترکیه و دیگری مربوط به کره شمالی بود. علاوه بر آن یک گروه از جمله ابوالبراء الکردی و رشید المصری و ابوعبیده الترکی نیز ما در خصوص این دو پرونده همکاری می کردند.

این داعشی درباره نقش خود در مذاکرات برای آزادی Freedom دیپلمات های ترک که در چنگال داعش بودند فاش کرد. عملیات تبادل اسرا با طرف ترکیه ای انجام شد. ما سرکنسول و دیپلمات های ترکیه ای را تحویل دادیم و آنان نیز 450 نفر از نیروهای ما را که در بازداشت شان بودند آزاد کردند. از شاخص ترین افرادی که آزاد شدند ابوهانی اللبنانی است یک دانمارکی لبنانی تبار که مسئول کمیته ساخت و توسعه بود.

الهنا افزود داعش تلاش کرد به تسلیحات مختلف از جمله سلاح های شیمیایی دست یابد و عملا یک هیئتی از دفتر روابط خارجی تحت نظارت ابو محمد العدنانی که مسئول کمیته مذاکرات بود به فیلیپین با هدف ورود به کره شمالی اعزام شد تا قراردادی را در این خصوص نهایی کند ولی انان نتوانستند چنین قراردادی و هدفی را محقق کنند و بدون هیچ نتیجه ای بازگشتند.

وی درباره منبع تجهیز و مسلح کردن داعش نیز گفت از مهم ترین تسلیحات مدرن و پیشرفته که ما در اختیار داریم از بابت قراردادهای خرید با فرماندهانی از ارتش ازاد سوریه است که طرف های مختلفی این گروه را تجهیز می کردند و به رغم درگیری هایی که با عناصر ارتش ازاد داشتیم ولی عملیات خرید از آنان متوقف نشد زیرا آنان علاقه مند بودند در ازای فروش تسلیحات به ما به مبالغ قابل توجهی پول دست یابند.

این سرکرده داعش در ادامه خاطرنشان کرد اختلافاتی که بین او و داعش رخ داد باعث شد از مسئولیت هایش کنار زده شود و همین امر باعث شد داعش را ترک کند و به گروه تروریستی جبهه النصره به سرکردگی الجولانی ملحق شود.

او تاکید کرد در جبهه النصره نیز با استقبال زیادی مواجه شد و یکی از اعضای فعال کمیته های هماهنگی خارجی بود. تا جایی که با طرف های خارجی از جمله قطر برای دستیابی به کمک های مالی ارتباط و تماس داشتم. از جمله با شیخ خالد سلیمان که یک قطری است و ماهانه یک میلیون دلار به ما کمک مالی پرداخت می کرد.

این تروریست دستگیر شده در ادامه خاطر نشان کرد: اسرائیل نیز برای ما کمک ارسال می کردو زخمیان ما در بیمارستان های اراضی اسرائیل درمان و بستری می شدند.

قاضی فدرال عراق نیز گفت متهم ( عصام الهنا ) یکی از شاخص ترین تروریست های تحت پیگرد بود و دستگیری وی در یک عملیات منحصر به فرد صورت گرفت و تحقیقات از و کماکان ادامه دارد و بعد از تکمیل به دادگاه ویژه ارجاع داده خواهد شد تا بر اساس قانون Law عراق به طور عادلانه مجازات شود.

8450605_681

8450590_681

8450623_433

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

جنین پیرمرد بی حیا در شکم دختر 13 ساله!

ماجرای اعتراف گیری از مائده هژبری + عکس

دختر 15 ساله برای یک شب صیغه شد !

فیلم لحظه نبرد دلاورانه لشکر فاطمیون مقابل تروریست‌های داعش

این پسر ذهن خوان مشهدی چاقو را در گردن دوست صمیمی اش فرو کرد

ماجرای بلایی که سر تورج قنبرزاده آمد / کسی او را دیده است؟+ عکس

اعدام 3 مرد کثیف در هرمزگان / آنها شرافت یک زن را بر باد دادند!

مرگ نوزاد بخاطر لاکچری‌بازی هنگام زایمان !

این زن علیه پسر نوبخت شکایت شوم کرد! + عکس

طلاق مینا که راز مخوف شوهرش را می دانست!

یک فاجعه / معلم خصوصی با 22 دختر 16 ساله چه کرد؟! + عکس

دست درازی فروشنده ها ی بی حیا به دختر بد لباس! + عکس

درخواست شیطانی دختر عموی عروس از تازه داماد

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

  • ناشناس 0 0

    خودمان باید نابودتان کنیم داعشی های کثافت

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها