فرمانده انتظامی استان: متهمان این پرونده دستگیر شدند

کدخبر: 388477 ارسال پرینت 266

حوادث رکنا: افرادی که با وعده فروش خودروهای گران ‌قیمت ارزان‌تر از بازار و همچنین سرمایه‌گذاری در بورس ۶میلیارد تومان از شهروندان مشهدی کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

ماجرای این کلاهبرداری Fraud چند میلیارد تومانی از آنجا در مسیر رسیدگی پلیس Police آگاهی قرار گرفت که شهروندی با در‌دست‌داشتن مرجوعه قضایی به پلیس آگاهی مراجعه کرد و خواستار دستگیری فردی شد که با کلاهبرداری تمام دار‌و‌ندارش را ربوده بود.این فرد در برابر کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی خراسان‌رضوی اعلام کرد: «مدتی پیش با مرد جوانی به نام سجاد آشنا شدم که ادعا می‌کرد در بورس فعالیت دارد و خبره این کار است. او با چرب‌زبانی مدعی بود که اگر در بورس سرمایه‌گذاری کنی چنین و چنان می‌شود و بدون دردسر و کار اضافی به درآمد می‌رسی. من هم که می‌دیدم چنین موقعیتی کمتر سراغ افراد می‌آید از او نحوه ورود به بورس را پرسیدم. سجاد قول داد که به من کمک کند و در چند مرحله تمام پول‌هایم را به او دادم، اما بعد از گذشت مدتی دیگر این فرد را ندیدم و او متواری شد.»

کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی خراسان‌رضوی، پس از شنیدن اظهارات شاکی، با دستور مستقیم سردار کریمی، فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی مأموریت یافتند تا عامل این کلاهبرداری را شناسایی و دستگیر کنند.

هم‌زمان با آغاز رسیدگی به این پرونده، تعدادی شاکی دیگر با پرونده‌های مشابه به پلیس آگاهی معرفی شدند. بررسی‌ها نشان داد که این جرائم از سوی یک نفر انجام شده است.

مأموران با دعوت مال‌باختگان چهره فرضی متهم را ترسیم کردند و یک کار گسترده عملیاتی- اطلاعاتی در مشهد آغاز شد. استفاده از شگردهای پلیسی کارآگاهان را در این مأموریت یاری کرد و آن‌ها توانستند مخفیگاه متهم در شهر گلبهار را شناسایی کنند.

کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی خراسان‌رضوی با همانگی مقام قضایی در عملیاتی غافل‌گیرانه و ضربتی با ورود آگاهانه به منزل این فرد توانستند متهم را در حال استراحت در منزلش دستگیر کنند.

با انتقال متهم به پلیس آگاهی و آغاز بازجویی‌های تخصصی، در مواجهه با مال‌باختگان به ٢٠فقره کلاهبرداری اعتراف کرد. متهم درباره شگرد کلاهبرداری‌هایش اظهار کرد: «‌بعد از شناسایی افرادی که پول زیادی در حساب‌هایشان داشتند و نمی‌دانستند با آن‌ چه‌کار کنند، با شگردهای مختلفی خود را به آن‌ها نزدیک کردم و از فواید سرمایه‌گذاری در بورس برایشان مطالبی گفتم هر چند تمام داستان‌هایم واقعی نبود ولی به آن‌ها می‌گفتم که یک شبه می‌شود در بورس پول‌دار شد و بعد از اینکه سرمایه‌هایشان را به من سپردند ابتدا سودهای کلانی به آن‌ها دادم که همین موجب افزایش میزان سرمایه‌گذاری‌هایشان ‌شد. بعد پول‌ها را برداشتم و دیگر جوابشان را ندادم. گاهی هم به افراد پول‌داری برمی‌خوردم که به دنبال خرید خودروهای لوکس و گران‌قیمت بودند و به آن‌ها می‌گفتم در کار فروش خودروهای لیزینگی هستم . برای جلب اعتماد آن‌ها چند خودرو سواری را نقدی خریدم و به صورت چکی به آن‌ها فروختم. با ضمانت این افراد، تعدادی دیگری از شهروندان به من معرفی شدند تا برایشان به صورت لیزینگی خودرو تهیه کنم، با افزایش تعداد مخاطبان و بالا رفتن میزان پرداختی‌ها، خط‌های تلفن همراهم را سوزاندم و با اجاره یک آپارتمان Apartment در گلبهار، برای اینکه آب‌ها از آسیاب بیفتد در آنجا مخفی شدم.»

شناسایی ٢٠مال‌باخته

فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی درباره جزئیات این پرونده بیان کرد: تا کنون ٢٠مال‌باخته در این پرونده از متهم شکایت کرد‌ه‌اند و برآورد میزان کلاهبرداری نشان می‌دهد این فرد بیش از ۶میلیارد تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده است. البته احتمال افزایش شاکیان وجود دارد.

سردار قادر کریمی با اشاره به اینکه متهم دو همدستش را نیز معرفی کرد، افزود: با مشخصات اعلام شده از سوی متهم، تحقیقات درباره شناسایی دو متهم دیگر پرونده آغاز شد.

وی ادامه داد: مأموران در ادامه موفق به شناسایی و دستگیری دو متهم دیگر شدند که یک پدر و پسر بوده‌اند. تحقیقات از این افراد نیز آغاز شده است.فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی تصریح کرد: پس از تکمیل تحقیقات معرفی می شوند. متهمان به همراه پرونده به دادسرا معرفی می شوند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

زن شوهردار ایرانی با دو مرد افغانی سرو سری شیطانی داشت /شوهر باید کشته می شد

فریب خنده دار دختران زیبا از سوی مرد قوی هیکل + عکس

چینی ها و کره ای ها هم با خودروهایشان از ایران خواهند رفت!

خانم سر آشپز روس حق سکوت گرفت تا راز شیطانی سر مربی آرژانتین را لو ندهد +عکس

کار عجیب پسر کوچولوی گرسنه / او عکس مرغ سوخاری را لیس زد! +عکس

ادعاهای عجیب قاتل ندای 6 ساله مشهدی در دادگاه +عکس

دستگیری عروس خائن به خاطر قتل پدر شوهرش یافت آباد تهران

حمله به یک خانه در تهران به خاطر متلک ناموسی به یک زن + عکس

گفتگو با دکتر دانشی که همسر و 2 فرزندش را در سقوط هواپیمای یاسوج از دست داد + عکس

نوعروس بودم که فهمیدم شوهرم با زن بیوه ای که دوست است به خواستگاری ام آمده بود!

این پدر و پسر وارد ایران شدند تا توریست ها خارجی را به دام بیندازند+ عکس و فیلم گفتگو

آخرین خبر از پرونده «پزشک تبریزی»

آزارهای یک راننده ، سگ بیچاره را به گریه انداخت +عکس

شهادت اکبر معصومی نژاد در مرز میرجاوه + عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها