کدخبر: 380856 ارسال پرینت 609

رکنا: رئیس پلیس تهران بزرگ با درخواست از شهروندان برای رعایت شئونات ماه مبارک رمضان از برخورد پلیس با کسانی خبر داد که تظاهر به روزه‌خواری کنند.

سردار حسین رحیمی گفت: تسهیلاتی را در خصوص ماه مبارک رمضان برای شهروندان تهرانی آماده کردیم و اولین موضوع آن کاهش یک ساعته طرح ترافیک است و ساعت پایان طرح ترافیک از ساعت‌19 به‌18 کاهش پیدا کرده است تا همه شهروندان بتوانند در ساعات نزدیک به افطار بدون مشکل تردد کنند. 
وی درباره زمان فعالیت واحدهای صنفی در ایام ماه رمضان گفت: واحدهای صنفی و مراکز پذیرایی به استثنای نانوایی‌ها در طول اوقات شرعی یعنی از اذان صبح تا اذان مغرب مجاز به عرضه مواد خوراکی نیستند و اغذیه فروشی‌ها نیز تنها مجاز به ارائه ساندویچ سرد در قالب بسته‌بندی هستند البته سرو ساندویچ در هیچ اغذیه‌فروشی‌ای در طول ماه مبارک رمضان مجاز نیست. وی ادامه داد: تمامی واحدهای صنفی پذیرایی و پزنده از اذان مغرب تا اذان صبح مجاز به فعالیت هستند و برای بازگشایی واحدهای صنفی‌شان می‌توانند یک ساعت قبل از اذان مغرب با رعایت شعائر اسلامی و جلوگیری از روزه‌خواری واحد صنفی خود را باز کنند. 
وی در خصوص فعالیت واحدهای اقامتی و هتل‌ها هم توضیح داد: واحدهای اقامتی و هتل‌ها و مسافرخانه‌ها صرفاً مجاز به ارائه سرویس به مهمانان مقیم داخل هتل و مسافرخانه هستند و از ارائه خدمات به رهگذران ممنوع است. 
وی همچنین در خصوص واحدهای صنفی و اغذیه‌فروشی‌ها در پایانه‌های مسافربری و ترمینال‌ها گفت: این افراد مجاز به ارائه خدمات در طول ماه مبارک رمضان در ساعات شرعی روز هستند، البته باید محل پذیرایی خود را استتار کرده و تظاهر به روزه‌خواری نداشته باشند. همچنین سینماها نیز از افطار تا سحر مجاز به فعالیت بوده و هیچگونه مشکلی برای فعالیت آنان وجود ندارد. سردار رحیمی خاطرنشان کرد: با هماهنگی مقامات قضائی تمام رده‌های پلیس با کسانی که تظاهر به روزه‌خواری کرده برخورد می‌کنند و از مردم تقاضا داریم شئونات این ماه مبارک را رعایت کنند.
برخورد با روزه‌خواری در ملأ عامدزدی به خاطر ورشکستگی
یکی از متهمان بازداشت شده در جریان طرح رعد مردی 30‌ساله است که رضا نام دارد. او ماجرای سرقت‌هایش را توضیح داد. 
چقدر درس ‌خوانده‌ای؟
دیپلم برق دارم. 
شغلت چه بود؟
صاحب یک مغازه لباس فروشی بودم. 
درآمدش کفاف نداشت که رفتی سراغ دزدی؟
ورشکست شده بودم.
هر که ورشکست شد می‌رود دنبال دزدی؟
سراغ هر کاری که می‌رفتم یا درآمدش کم بود یا خیلی زود بیکار می‌شدم. 
چقدر پول کم آوردی؟
40 میلیون تومان.
ازدواج کرده‌ای؟
بله. بچه تو راهی دارم. 
درباره شیوه‌ات توضیح بده.
با فروشندگان تلویزیون‌های گرانقیمت در شیپور یا دیوار تماس می‌گرفتم و درخواست می‌کردم تا کالا را برایم پیک کنند. سر قرار که حاضر می‌شدم کالاها را با پیک دیگری به یک آدرس می‌فرستادم. بعد که خیالم از دور شدن کالاها راحت می‌شد با نشان دادن یک رسید که قبلاً آن را جعل کرده بودم مدعی می‌شدم که پول کالا را به حساب فروشنده واریز کرده‌ام. آنها هم قبول می‌کردند و به دنبال کار خودشان می‌رفتند. من هم سوار موتورم می‌شدم و به دنبال کالاهایی که به آدرس خانه‌ام پیک کرده بودم، می‌رفتم. 
چند وقت بود که سرقت Stealing می‌کردی؟
شش الی هفت ماهی می‌شد. 
چطور شد که بازداشت شدی؟
رد پلاک موتورم را زدند و من را بازداشت کردند. 
نمی‌دانستی که امکان دارد رد پلاک را بزنند؟
تازه کار بودم. 
یعنی بعد از آزادی دوباره می‌خواهی ادامه بدهی؟
(سکوت متهم)
رعد 11 پلیس پایتخت بر سر 909 تبهکار
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تأکید بر مبارزه بی‌امان پلیس با مخلان نظم و امنیت از بازداشت 909 سارق، مالخر، خرده فروش و قاچاقچیمواد مخدر Drugs در اجرای یازدهمین مرحله از طرح رعد خبر داد. 
به گزارش خبرنگار ما، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح در جمع خبرنگاران حاضر شد و در توضیح جزئیات آن گفت: طرح رعد‌۱۱ با برنامه‌ریزی مفصل و کار اطلاعاتی روز گذشته با هدف برای مبارزه با سارقان، مالخران و قاچاقچیان کالا و خرده‌فروشان مواد مخدر با بهره‌گیری از تمام پتانسیل ۱۱‌سرکلانتری و ۸۵ کلانتری و پاسگاه اجرا شد. وی ادامه داد: در مجموع در این طرح رعد، ۲۳۵ حکم قضائی برای ورود به مخفیگاه‌های سارقان و مالخران صادر شد و در این مرحله ۵۴۴‌سارق و مالخر که شامل ۴۵‌باند می‌شدند متلاشی و اعضای آن دستگیر شدند و در مجموع ۳۲۵‌خودرو، موتورسیکلت و دوچرخه کشف و ضبط شده است. 
سردار رحیمی گفت: ۶۲۲‌پرونده برای این افراد تشکیل شده است، این سارقان شامل ۱۷۲ سارق تلفن همراه، ۱۴۸ سارق اقلامی مانند پخش خودرو، ۱۹۸‌سارق باند ضبط و پخش خودرو و ۱۹۰ سارق لاستیک و دهها فقره دیگر می‌شدند. همچنین در بین این سارقان دستگیر شده یک سارق خانم نیز حضور داشت که دهها مورد جیب‌بری و کیف‌قاپی در مترو به همراه شوهرش انجام داده بود. رئیس پلیس تهران ارزش ریالی اموال کشف شده در جریان این طرح را 4‌میلیارد و 700‌میلیون تومان اعلام کرد. 
وی در توضیح بازداشت خرده فروشان مواد مخدر هم گفت: در این طرح ۳۲۰‌خرده فروش موادمخدر از نقاط مختلف شهر در ۲۴‌ساعت گذشته دستگیر شده‌اند و ۲۳ کیلو و ۹۰۰‌گرم از این افراد، انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است. 
سردار رحیمی همچنین به دستگیری قاچاقچیان کالا اشاره کرد و گفت: در این طرح ۴۵ قاچاقچی کالا دستگیر و ۴۵‌پرونده نیز در همین زمینه تشکیل شده است و از این افراد انواع کالاهای قاچاق Contraband مثل دارو، پارچه، مشروبات الکلی خارجی، لوازم خارجی، لوازم یدکی خودرو و لوازم پزشکی و ورزشی کشف و ضبط شده است. وی ارزش ریالی اموال قاچاق در این طرح را بیش از سه‌میلیارد تومان اعلام کرد. رئیس پلیس تهران همچنین از کشف یک قبضه کلت کمری، یک سلاح شکاری و شش‌قبضه سلاح سرد و بالغ بر ۷۵‌هزار انواع و اقسام سی‌دی غیرمجاز و ضدفرهنگی خبر داد. وی ارزش ریالی تمامی اموال کشف شده را بیش از 8میلیارد تومان اعلام کرد.
گشت‌های ضربت پلیس مبارزه با مواد مخدر
رئیس پلیس تهران بزرگ همچنین از پاکسازی مناطق شوش، هرندی و مولوی در 20‌روز گذشته خبر داد و گفت: با هماهنگی شهرداری بیش از 98‌خانه که در این محدوده به پاتوق معتادان مواد مخدر تبدیل شده بود تخریب می‌شود. 
سردار رحیمی اشاره به پاکسازی مناطقی که محل تجمع معتادان متجاهر بود، گفت: در بحث مبارزه با مواد مخدر که با جدیت تمام دنبال می‌شود از ابتدای سال تاکنون سه‌تن و 400‌کیلو انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 50‌درصد افزایش داشته است. 
وی ادامه داد: در کنار برخورد با باندهای عمده و برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر نیز توسط پلیس پیشگیری و پلیس مبارزه با موادمخدر به جدیت دنبال شده است. همچنین پاکسازی نقاط آلوده در دستور کار پلیس قرار گرفته و با اجرای طرح‌های فوق دیگر شاهد حضور معتادان در کنار پل‌ها و اتوبان‌های شهر نبوده یا به ندرت مشاهده می‌شوند. وی با بیان اینکه با هماهنگی بین پلیس پیشگیری و پلیس راهور و با مدیریت پلیس مبارزه با موادمخدر جمع‌آوری معتادان دنبال می‌شود، گفت: بیش از 20‌روز است که پلیس پاتوق معتادان و خرده‌فروشان موادمخدر را در مناطقی مانند شوش، هرندی و مولوی بر هم زده و با حضور پلیس مبارزه با مواد مخدر سرکلانتری بازار Store و یگان امداد تا این لحظه هزار و 665‌معتاد و 422 خرده فروش از این مناطق دستگیر شده‌اند. سردار رحیمی خاطرنشان کرد: پلیس مبارزه با موادمخدر با 20‌گشت سیار در کوچه‌ها به دنبال معتادان بوده و بیش از 98 منزل را که در آنها بالغ بر 120‌نفر که اکثراً معتاد Addicted نیز بودند، حضور داشته دستگیر و منازل پلمب شده است. ما برای اینکه بتوانیم این طرح را به سرعت ادامه دهیم از شورای هماهنگی استان تهران و بهزیستی درخواست کمک کردیم و آنها نیز همکاری لازم را با ما داشتند. رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه پاکسازی مناطقی مانند شوش، مولوی و هرندی بسیار حائز اهمیت بود، گفت: در جلسه‌ای که با شهرداری تهران داشتیم قرار شد، تعدادی از این خانه‌ها که به پاتوق معتادان تبدیل شده بود و گاهاً در آنها بیش از 120‌نفر مشغول مصرف مواد مخدر بودند تخریب و همچنین زمان بازپروری معتادان بیشتر شده و به شش‌ماه افزایش پیدا کرد. 
سردار رحیمی با اشاره به گشت‌های ضربت پلیس مبارزه با موادمخدر سطح شهر تهران گفت: پلیس عزم خود را جزم کرده است تا جایی که مقدور است شهر تهران را از لوث وجود افرادی که چهره شهر را ناهنجار می‌کنند، پاک کند. 
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: همچنین صبح روز گذشته با حضور در منطقه خلازیر افراد مالخر را دستگیر و این منطقه را نیز پاکسازی کردیم. همچنین در اطراف بهشت‌زهرا حدود 200 الی 300 چادر مستقر بود که اعمال خلاف قانون Law انجام می‌دادند، این مناطق نیز در طرح روز گذشته پاکسازی شد و بالغ بر 300‌نفر در این مناطق دستگیر شدند.

برخورد با روزه‌خواری در ملأ عام

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

گلشیفته فراهانی، اصغر فرهادی را مسخره کرد + عکس

شش دانش‌آموز در مدرسه دچار حمله و غش ناگهانی ‌شدند/ دلیل؟ جن‌زدگی! + فیلم

فاطمه در خانه تنها بود که 3 مرد با لباس پلیس وارد شدند

نقش 3 زن در قتل پسر تهرانی چه بود؟

دخترجوان بخاطر لباس ناجورش کشته شد+ عکس

خبرنگار زن جلوی دوربین زنده تلویزیون بیهوش شد +فیلم

پیدا شدن گاوصندوق پر از گنج در باغچه حیاط زوج جوان + عکس

این دختر 8 ماهه با گاز اشک آور خفه شد! + عکس وداع تلخ مادر با لیلا

عجیب ترین عکس از شجاعت خانم بازیگر در جشنواره کن + تصویر

صحنه سیلی خوردن مامور قوی هیکل شهرداری از پلیس ارشد تهران + فیلم

این گرگ زخمی در ساوجبلاغ خیلی خوش شانس بود +عکس های جالب

عکس جسد این شهید دنیا را تکان داد +تصاویر

با قهر از شوهرم با محسن دوستی پنهانی برقرار کردم

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها