شکسته شدن رکورد کشف قاچاق انسان توسط ماموران گمرک + عکس

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، به نقل از روابط عمومی گمرک ایران ، ماموران گمرک تا کنون 17 محموله قاچاق Contraband انسان را کشف کرده اند که در تازه ترین عملیات از یک دستگاه تریلی با بار هندوانه، یک خانواده 4 نفره تبعه پاکستانی ، یک تبعه افغان و یک نفر ایرانی را کشف و دستگیر کردند. بر همین اساس، در عملیات کشف قاچاق انسان، این 6 نفر در یک دستگاه تریلی از مبدا ارومیه به مقصد ترکیه در میان بار هندوانه مخفی شده بودند که با دقت و هوشیاری ماموران گمرک بازرگان و به کمک دستگاه ایکس ری این افراد شناسایی شدند .
در عملیات دیگری، ماموران گمرک از یک دستگاه تریلی ترانزیتی 3 نفر از اتباع کشورهای همسایه شامل یک مرد و دو زن را کشف و دستگیر کردند، این تریلی از مبدا ازبکستان به کشور ترکیه حامل بار pvc بود که با دقت و هوشیاری ماموران گمرک بازرگان کشف شد . 
در ادامه عملیات مبارزه با قاچاق انسان ماموران گمرک موفق شدند از یک دستگاه تریلی حامل بار پنبه از مبدا ازبکستان یک خانواده 4 نفره شامل یک زن و مرد و دو بچه را به کمک دستگاههای ایکس ری کشف کنند .
با الکترونیکی شدن گمرک و تجهیز این سازمان به دستگاههای کنترلی پیشرفته، کشفیات قاچاق انسان رشد قابل توجهی داشته است چنانچه کشفیات متعدد قاچاق از سوی گمرک ایران این سازمان را در رده یکی از موفق ترین کشورهای عضو در سازمان جهانی گمرک قرار داده است. گمرک ایران توانست در سال گذشته مقام اول در کشفیات مواد مخدر Drugs و مقام دوم در کشفیات قاچاق کالا را در دنیا به نام خود ثبت کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟