خبر ویژه :

پرونده کدخبر: 372374 ارسال پرینت 2831

حوادث رکنا:آخرین خبر درباره قتل سروش محمودی و مجید کیهان در کانادا انتشار یافت.

 بروس مک‎‌آرتور، مرد کانادایی که متهم به قتل‌های زنجیره‌ای در تورنتو کانادا شده اکنون با اتهام قتل هفت مرد از جمله مجید (حمید) کیهان و سروش محمودی روبرو شده است. مک آرتور متهم است که اجساد قربانیان را مثله کرده و در گلدان‌های مختلف به مشتریانش داده است. 

بروس مک‎‌آرتور، مرد کانادایی که متهم به قتل‌های زنجیره‌ای در تورنتو کانادا شده اکنون با اتهام قتل Murder هفت مرد از جمله مجید (حمید) کیهان و سروش محمودی روبرو شده است. مک آرتور متهم است که اجساد قربانیان را مثله کرده و در گلدان‌های مختلف به مشتریانش داده است.

پلیس تورنتو می‌گوید اکنون ناپدید شدن عبدالبشیر فیضی، ۴۲ ساله، در سال ۲۰۱۰ را هم به عنوان یکی از قربانیان بروس مک‌آرتور طبقه‌بندی می‌کند.

خبر بازداشت بروس مک‌آرتور در هجدهم ژانویه گذشته خیلی زود به صدر اخبار کانادا راه یافت چرا که پلیس Police در هشت سال گذشته بارها برای یافتن سرنخی در ارتباط با ناپدیدشدن چند مرد دگرباش در یکی از محله‌های تورنتو که به دهکده دگرباشان جنسی شهرت یافته، تلاش کرده بود اما به جایی نرسیده بود.

روز چهارشنبه (یازدهم آوریل) پلیس تورنتو اعلام کرد در تازه‌ترین یافته‌های خود، بقایای جسد عبدالبشر فیضی را که در کنار دیگر اجساد مثله شده جمع آوری شده‌اند شناسایی کرده است.

بقایای این اجساد مثله شده که در گلدان‌های مختلفی جا داده شده بودند در یک مجموعه مسکونی در مرکز شهر پیدا شده‌اند.

گمان می‌رود آقای مک‌آرتور قربانیان خود را از میان مردانی که به طور متناوب به دهکده دگرباشان جنسی تورنتو می‌رفته‌اند، انتخاب می‌کرده است.

هانک ایدسینگا، کارآگاه ارشد پلیس تورنتو امروز (چهارشنبه) همچنین گفت با پیشرفت تحقیقات اکنون پلیس پرونده ۱۵ قتل بی‌رحمانه در حد فاصل سال‌های ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۷ را مورد بازبینی قرار داده تا درباره ارتباط احتمالی آنها با بروس مک‌آرتور تحقیق کند.

ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای منتسب به بروس مک‌آرتور در ماه ژانویه گذشته و پس از آن علنی شد که پلیس بقایای اجساد را در گلدان‌هایی یک مجموعه مسکونی سال‌مندان در محله لی‌ساید تورنتو پیدا کرد.

بروس مک‌آرتور که حرفه او باغبانی بوده با این مجموعه مسکونی سالمندان توافق کرده بود در برابر کوتاه کردن چمن‌های محوطه آنها لوازم باغبانی خود را در گوشه‌ای از محوطه آنجا نگه‌داری کند.

پلیس هنوز در حال بررسی هویت یکی از هفت جسد کشف شده است.

_99797396_mcarthur-victims

به ترتیب از بالا چپ: مجید کیهان؛ دین لیزوویک، سروش محمودی، سلیم اسن و اندرو کینزمن

قربانیان چه کسانی هستند؟

تاکنون همه قربانیان به نوعی مرتبط با دهکده دگرباشان جنسی تورنتو معرفی شده‌اند. اغلب آنها هم آسیایی یا تبار خاورمیانه‌ای دارند.

نخستین قربانیانی که شناسایی شدند اندرو کینزمن، ۴۹ ساله، و سلیم اسن، ۴۴ ساله، معرفی شدند که هر دو سال گذشته (۲۰۱۷) ناپدید شده بودند.

پس از آن پلیس اعلام کرد معتقد است سروش محمودی، ۵۰ ساله، که در سال ۲۰۱۵ مفقود شده بود و همچنین مجید کیهان، ۵۸ ساله، که از سال ۲۰۱۲ ناپدید شده به همراه سه مرد دیگر از قربانیان بروس مک‌آرتور هستند.

اگرچه روزنامه‌های محلی در تورنتو این دو نفر را ایرانی‌تبار و در جایی سروش محمودی را افغان‌تبار معرفی کرده‌اند اما هنوز در مورد نحوه قتل آنها و جزئیات بیشتر زندگی‌شان گزارش دقیقی منتشر نشده است.

پزشکی قانونی تاکنون هویت شش نفر از قربانیان را شناسایی کرده و تنها کسی که هنوز بقایای جسد او شناسایی نشده آقای کیهان است.

پلیس می‌گوید تنها وجوه اشتراک قربانیان، مراجعه مکرر آنها به دهکده دگرباشان تورنتو بوده است و تمایلات جنسی آنها، اما تا پیش از بازداشت بروس مک‌آرتور شواهد دیگری از جمله جسدی که حاکی از قتل آنها باشد پیدا نشده بود.

همزمان فعالان حقوق دگرباشان جنسی در کانادا پلیس را به اهمال و کم کاری متهم می‌کنند و می‌گویند احتمالا ماموران به آن علت که قربانیان زندگی دو گانه جنسی داشته‌اند کنکاش بیشتری درباره ناپدید شدن آنها نکرده است.

_99947146_projecthouston

عکس مجید کیهان (چپ) در کنار عبدالبشیر فیاضی و اسکاندا ناواراتنم پیش‌تر به عنوان یکی از مفقودانی که پلیس در قالب پرونده هوستون در دست داشت منتشر شده بود

 

قرار است پلیس در ماه مه آینده جستجو از ۷۵ خانه که مک‌آرتور کار باغبانی آنها را انجام می‌داده آغاز کند.

در ماه مارس گذشته پلیس با انتشار یک عکس از عموم خواست که در زمینه شناسایی قربانیانی که در این پرونده نامشان مطرح شده به پلیس تورنتو کمک کنند.

از آن زمان تا کنون پلیس می‌گوید حدود ۵۰۰ گزارش مردمی دریافت اما تنها ۲۲ مورد از آنها را قابل بررسی دانسته و در دست تحقیق دارد.

رسیدگی به این پرونده به خبر بزرگی در شرق کانادا بدل گشته و پلیس تحقیقات گسترده‌ای در تورنتو و حومه ترتیب داده است. گزارش اولیه ناپدید شدن برخی از این قربانیان به ده‌ها سال پیش باز می‌گردد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها