پرونده کدخبر: 371660 ارسال پرینت 327

حوادث رکنا: مرد میوه فروش که متهم بود در درگیری خیابانی موجب مرگ یک پیرمرد شده است دیروز با حکم قضایی به پرداخت دیه محکوم شد.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، رسیدگی به این پرونده از اوایل تابستان سال ۹۲ به دنبال درگیری مرد میوه فروش به نام اکبر با یک پیرمرد مقابل بیمارستان لقمان الدوله تهران آغاز شد.

این دعوا با وساطت اهالی محل خاتمه یافت و ساعتی بعد پیرمرد که حالش بد شده بود به بیمارستان منتقل شد و صبح روز بعد به خاطرخونریزی مغزی جان سپرد.

به این ترتیب اکبر به اتهام قتل Murder پیرمرد بازداشت شد و پای میز محاکمه ایستاد . وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت : پیرمرد هم محله مان بود. او را از سال‌ها قبل می‌شناختم. آن روز چون پنجشنبه بود برای پدرم خرما خیرات کرده بودم.اما وقتی پیرمرد مقابل مغازه‌ام و فهمید برای پدرم خرما خیرات کرده اند مرا مسخره کرد و پشت سرپدرم حرف های نامربوط زد.من که عصبانی شده بودم او را هل دادم اما در یک لحظه پیرمرد تعادلش به هم خورد و به زمین افتاد. اهالی محل به او کمک کردند و او را به خانه اش رساندند. اما صبح روز بعد شنیدم پیرمرد در بیمارستان جان سپرده است .باور کنید من در مرگ او دخالتی نداشتم . من او را به آرامی هل دادم.

در پایان جلسه هیات قضایی مرد میوه فروش را از اتهام قتل عمدی تبرئه و وی را به پرداخت دیه محکوم کرد. اما این حکم در دیوان عالی کشور تایید نشد و قضات دیوان عالی کشور خواستند تا سایر جراحت های روی بدن قربانی بررسی و همچنین تحقیق از شاهدان نیز تکمیل شود.وقتی پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد جراحت های روی بدن قربانی مربوط به عمل جراحی و احیای وی قبل از فوتش بوده مرد میوه‌فروش دیروز بار دیگر در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی Judge توکلی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

در این جلسه اکبر به دفاع پرداخت و گفت: باور کنید من خصومتی با پیرمرد نداشتم. وقتی پشت سر پدرم بدگویی کرد از کوره در رفتم و او را هول دادم.

سپس شاهدان یک به یک به تشریح ماجرا پرداختند .یکی از آنها گفت من از نزدیک دعوا را دیدم. اکبه پیرمرد را محکم هول ندارد.او به خاطر پیری و ناتوانی اش تعادلش به هم خورد و به زمین افتاد.او قبلا هم سابقه فشارخون داشت و ممکن است به همین خاطر دچار خونریزی مغزی شده باشد .سایر شاهدان نیز حرف های وی را تایید کردند.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شود و با توجه به نظریه پزشکی قانونی و اظهارات شاهدان اکبر را از قصاص معاف و وی را به اتهام قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها