خبر ویژه :

پرونده کدخبر: 300484 ارسال پرینت 79

رکنا: جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز اعلام کرد که 8 نفراعضای یک باند آدم ربایی ، جعل و کلاهبرداری در این استان دستگیر شدند.

سرهنگ محمد کریم بیات افزود:در پی ارجاع یک فقره پرونده آدم ربایی ازشعبه 22 دادسرای عمومی و انقلاب کرج به پلیس Police آگاهی استان البرز ، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرائم جنایی این پلیس قرار گرفت .

وی اضافه کرد:در تحقیقات اولیه از شاکی پرونده مشخص شد که در روز حادثه Incident برای خرید مایحتاج روزانه از منزل خارج می شود که ناگهان سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید با زور و تهدید وی را سوار خودرو کرده و پس از ضرب وشتم و درگیری او را به جای نامعلومی انتقال و در یک اتاق تاریک با دست و پا و چشم بسته زندانی Prisoner می کنند .

وی خاطر نشان کرد : متهمان پس از گذشت چند روز از گروگان گیری Kidnapping از وی اثر انگشت های زیادی را روی برگه های سفید گرفته و با توجه به اینکه به صورت مجردی زندگی می کرده با استفاده از دسته کلید به منزل وی رفته و کلیه اسناد و مدارک هویتی و مالکیتی شاکی را به سرقت Stealing برده و پس از یک هفته او را رها کردند.

بیات افزود : با توجه به برداشت مبلغ یک میلیارد و 230 میلیون ریال از حساب فرد گروگان hostage و ارائه وکالتنامه جعلی ، استعلام از بانک های مربوطه انجام و مشخص شد که حساب های شاکی توسط دو نفر برداشت و به حساب فردی به نام «م-پ» واریز شده است .

جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان پس از انتقال وجوه بلافاصله حساب خود را خالی و کلیه آدرس های اعلامی آن ها به بانک نیز واهی بوده است اظهار داشت : این فرضیه که متهمان آدم ربایی با یک باند جاعل در اعمال مجرمانه خود همکاری می کنند قوت گرفت .

وی افزود : در تحقیقات تکمیلی ماموران مشخص شد که در واقع باند مذکور متشکل از افراد آدم ربا و جاعل مدارک هستند که با استفاده از کارت ملی و شناسنامه شاکی با جعل کارت ملی وی و تصویر فردی همسن و سال او اقدام به تنظیم وکالتنامه های جعلی کرده و اموال وی شامل پول نقد ، زمین و آپارتمان وی به مبلغ دو میلیارد ریال به نام متهمان ثبت شده است.

وی افزود : ماموران دفترخانه ای که اقدام به ثبت اسناد جعلی می کرد شناسایی و از طریق متصدی دفتر یک از افراد جاعل در تهران شناسایی و در چند عملیات پلیسی به همراه دو نفر دیگر از همدستانش دستگیر و اذعان داشتند که از هویت افراد آدم ربا اطلاعی ندارند.

وی گفت: درادامه ، تحقیقات برای شناسایی افراد آدم ربا آغاز شد تا اینکه با اقدامات پلیسی و رد زنی های اطلاعاتی فردی به نام «م – پ» شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در اعترافات نامبرده سه نفر از همدستانش در تهران و دو نفردیگر نیز در شهر مشهد دستگیر شدند .

سرهنگ بیات اظهار داشت : متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم Crime خود مبنی بر دو فقره آدم ربایی و کشف پیش دستانه آدم ربایی اعتراف کرده و گفتند که نقشه آدم ربایی صاحب خانه یکی از اعضای باند را نیز طرح ریزی کرده بودند و با بدست آوردن اسناد و مدارک مالکیت صاحب منزل ، وکالتنامه جعلی تنظیم کرده و قصد داشتند تا در همان شب اعضای خانواده اش را با نقشه یکی پس از دیگری به سر قرار کشانده و پس از حبس در منزل و گرفتن اثر انگشت با همان وکالتنامه جعلی ، آپارتمان را به نام خود ثبت کنند .

جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان با قرار بازداشت موقت جهت روشن شدن زوایای پنهان و اعمال مجرمانه خود در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند گفت : شهروندانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری Fraud و یا آدم ربایی قرار گرفته اند خواست تا جهت طرح شکایت خود به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه کنند.

این افراد به 2 میلیارد ریال کلاهبرداری و سرقت دراستان البرز اعتراف کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار اختصاصی حوادث رکنا را از دست ندهید:

شیطان بندرعباس صبح امروز در ملاءعام اعدام شد

فوری / پیکر شهید حججی تحویل سوریه شد + فیلم و عکس پیکر

آتش زدن جسد نوعرس به بهانه ای عجیب! + عکس 14+

عروس 10 روزه به خاطر بزرگ بودن شکم داماد در تهران طلاق گرفت!+ عکس

بلایی که برادرشوهرم سرم آورد / طلاق گرفتم و او محکوم شد

قتل‌ سریالی زنان بندرعباسی توسط حقوقدان نخبه + عکس

قتل سبحان کوچولو قبل از رفتن به مدرسه

پایان رفیق باز در زیر زمین مخوف!

حکم عجیب برای راننده تاکسی شیطان صفت تهرانی+ عکس

اقدام وحشتناک در دزدیدن جنین 8 ماهه از شکم زن باردار + عکس

بلایی که سر دختر پزشک تهرانی در باغ حاشیه بزرگراه چمران آمد + عکس

ماجرای پرت شدن دختر اصفهانی از یک خودرو در اتوبان / اشکان زن داشت و ...

عامل حادثه ترمینال جنوب / مسخره‌ام کردند چاقو کشیدم! + فیلم و عکس

اقدام کثیف و شبانه 2 زن در مزون لباس خیابان فرشته

شوخی ترسناک در بجنورد / پلیس از نیروهوایی استعلام کرد!

این دختر را شب عروسی دزدیدند + عکس

عروس جوان از شب عروسی دل‌تنگ بود!

راز صداهای عجیب در آستارا / ناسا اشتباه کرده است! + فیلم

حمله شیطانی 2 مرد نقابدار به زن و شوهر جوان در باغ دماوند + عکس

بلعیدن مار کبری توسط یک خروس! + فیلم

فیلم حمله مرگبار مرد چاقو به دست در ترمینال جنوب +عکس

حکم اعدام قاتل آتنا اصلانی صادر شد

ادعاهای عجیب وکیل قاتل آتنا اصلانی

مرگ عجیب شادمهر در بزم شبانه ایرج

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها