پرونده کدخبر: 290292 ارسال پرینت 3544

رکنا: مرد ۳۶ ساله اهل تورنتورازی را با خود داشت که تنها مادرش از آن خبر داشت. زمانی که او عاشق شد و نامزد کرد، مادرش اصرار داشت که او این راز را به نامزدش هم بگوید، اما او زیر بار نمی‌رفت.

در آخرین روزهای پیش از مراسم ازدواج، مادر تهدید کرد که گذاشتن پایه زندگی بر پنهان‌کاری و دروغ اشتباه است و او وظیفه خود می‌داند تا عروس آینده‌اش را از این راز باخبر کند.

برت رایان حالا پس از یک سال در دادگاه اعتراف کرده که از ترس برملا شدن همین راز بود که روز 25 آگوست سال گذشته، درست سه هفته پیش از مراسم ازدواجش، با مادر درگیر شد و او را کشت و بعد دو برادر خود را هم به قتل Murder رساند. این راز چه بود؟

وقتی رسانه‌های کانادایی عصر روز ۲۵ آگوست سال ۲۰۱۶ در خبری فوری اعلام کردند یک مرد با کمان تفنگی، اعضای خانواده خود را کشته است، هیچ‌کس نمی‌دانست چرا چنین اتفاقی افتاده و انگیزه این قتل خانوادگی چه بوده است. حالا اما اعترافات مرد ۳۶ ساله تورنتویی در دادگاه، همه چیز را روشن کرده است؛ اسرار قتل مادر و دو برادر برت رایان از زبان خودش در دادگاه به ما می‌گوید که ماجرا از چه قرار بوده است.

او در دادگاه گفت که سه هفته قبل از عروسی، مادر و دو برادر خود را از ترس از دست دادن نامزدش کشته است. برت رایان، به قتل از نوع درجه اول بزرگترین برادرش کریستوفر و دو فقره قتل از نوع درجه دوم در مورد مادرش سوزان و برادر کوچکترش الکساندر اعتراف کرد. او همچنین به تلاش برای قتل برادر بزرگترش لی نیز اعتراف کرده است. او به حبس ابد بدون برخورداری از حق آزادی Freedom مشروط تا ۲۵ سال، محکوم شد.

اعترافات رایان در روز جمعه هفته گذشته، نقطه‌ی پایانی بود بر این معما که چرا مردی در آستانه‌ی روز ازدواج‌ خود دست به چنین جنایت Crime هولناکی می‌زند و با تیرهای کمان تفنگی، سه عضو خانواده‌‌اش را به قتل می‌رساند. این اتفاق روز ۲۵ آگوست سال ۲۰۱۶ در خانه‌ی خانوادگی آنها در اسکاربورو رخ داد.

جوان سابقه‌دار به سراغ مادرش می‌رود

بر اساس سند شرح ماوقع که به دادگاه تسلیم شد، رایان نقشه کشیده بود که مادر ۶۶ ساله‌ی خود را به قتل برساند، زیرا می‌ترسید که او دروغ‌هایش را پیش نامزدش افشا کند و در نتیجه نامزدش عروسی را به هم بزند.

رایان در سال ۲۰۰۹ نیز به انجام هشت فقره سرقت Stealing از بانک اعتراف کرده بود. او به پنج سال حبس محکوم شد، اما به دلیل بازداشت پیش از محاکمه، تنها سه سال و ۹ ماه در زندان Prison به سر برد. رایان در ماه جون سال ۲۰۱۶ شغلی را در یک شرکت آی‌تی به دست آورد، اما قبل از آنکه بتواند کار خود را آغاز کند، کارفرمایش از سابقه‌ی کیفری‌اش اطلاع یافت و او را اخراج کرد.

چند روز پیش از وقوع جنایت، رایان به مادرش اقرار می‌کند که شغلی ندارد و در این باره به نامزدش دروغ گفته است. او به نامزدش گفته بود که در طول تابستان، از داخل کاندوی‌شان در خیابان Queens Quay مشغول به کار بوده است.

بر اساس سند شرح ماوقع، سوزان رایان به پسرش می‌گوید که حقیقت را با نامزدش در میان بگذارد و اگر این کار را بکند نامزدش حتماً‌ تا مدت کوتاهی همچنان از او حمایت مالی به عمل خواهد آورد. اما رایان از این می‌ترسد که اگر نامزدش ماجرا را بفهمد به رابطه‌ی خود با او خاتمه دهد.

کمان تفنگی به محل جنایت می‌آید

رایان به عنوان بخشی از نقشه‌ی خود، یک کمان تفنگی را در گاراژ خانه‌ی خانوادگی‌شان در آدرس شماره‌ی دهم Lawandale Rd قرار داد. او سپس دستگاه‌هایی الکترونیکی در آپارتمانی که مشترکاً‌ با نامزدش در آن زندگی می‌کردند، کار گذاشت. این دستگاه‌ها که یک لپ‌تاپ، یک آی‌پد و یک آی‌فون بودند، طوری تنظیم شده بودند که ردپایی اینترنتی ایجاد کنند تا بتوان از آن به عنوان شواهد اثبات غیبت از محل جرم Crime استفاده کرد. پلیس Police بعدها گفت که این تنظیمات هیچگاه فعال نشدند.

رایان در ۲۵ آگوست سال ۲۰۱۶ پیش از ساعت یک بعد از ظهر به خانه‌ی خانواگی‌شان رسید تا مادرش را ببیند.

بنابر سند شرح ماوقع، رایان تنها قصد داشت که در مورد تهدید مادرش به افشای حقیقت با او صحبت کند. او می‌خواست مادرش را متقاعد کند تا به حمایت مالی از او تا زمان عروسی و پیدا کردن شغل، ادامه دهد.

آخرین لحظات زندگی مادر

اما جر و بحث آنها به سرعت بالا گرفت. سوزان به پسرش کریستوفر۴۲ ساله تلفن کرد تا بیاید و به او کمک کند. در حین مجادله‌، رایان برای برداشتن کمان تفنگی و تیرها به گاراژ رفت.

سوزان او را تا گاراژ دنبال کرد. با ادامه‌ی جر و بحث‌ها، رایان مادرش را با شلیک یک تیر کمان تفنگی مجروح کرد و سپس با طناب نایلونی زرد رنگی گلویش را آنقدر فشار داد تا مادر، جان باخت.

مرگ دو برادر در گاراژ

هنگامی که کریستوفر از راه رسید، رایان با کمان تفنگی او را نیز از ناحیه‌ی پشت گردن هدف قرار داد. او جسدها را به گاراژ منتقل کرد و آنها را زیر یک پارچه‌ی برزنتی پنهان کرد.

رایان در حال خروج از گاراژ، با برادر دیگرش الکساندر ۲۹ ساله مواجه شد که تازه به خانه رسیده بود. با گلاویز شدن دو برادر، رایان با یک تیر کمان تفنگی الکساندر را نیز از پای در آورد.

فرار از دست برادر قاتل

لی ۳۸ ساله که در طول این کشمکش‌ها در خانه و در اتاق‌ خواب خود بود، بیرون آمد تا ببیند چه خبر است. او با دیدن رایان بالای سر جنازه‌ی الکساندر، به سرعت پا به فرار Escape گذاشت و خود را به داخل خانه رساند تا با تلفن کمک بگیرد.

رایان پشت سر لی به داخل خانه آمد و برای جلوگیری از تماس تلفنی او با پلیس، به او حمله‌ور شد. لی پس از آنکه موفق به فرار شد، خود را به خانه‌ای در آن سوی خیابان رساند و ساکنان آن خانه با پلیس تماس گرفتند.

پلیس در حدود ساعت یک و سه دقیقه‌ی بعد از ظهر به صحنه‌ی جنایت رسید و رایان را سراپا خونین در نزدیکی پله‌های خانه یافت. رایان جای مادر و سه برادرش را به پلیس اطلاع داد. او سپس به سه فقره قتل از نوع درجه یک و یک فقره اقدام به قتل متهم شد.

گزارش کالبدشکافی می‌گوید که سوزان بر اثر خفگی لیگاتور جان خود را از دست داده است، در حالی که یکی از برادرها، یعنی کریستوفر، بر اثر ضربه‌ی سوراخ‌کننده‌‌ی تیر در سر و گردن و برادر دیگر، الکساندر، بر اثر ضربه‌ی تیر به گردن، جان باخته‌اند.

اشد مجازات برای پسر خانواده

رایان علاوه بر حکم حبس ابد برای یک فقره قتل از نوع درجه یک، به حبس ابد برای قتل از نوع درجه‌ دوی مادر و برادرش الکساندر و تلاش برای قتل برادر دیگرش لی محکوم شده است. این احکام به طور همزمان به مرحله‌ی اجرا در خواهند آمد. این بالاترین مجازاتی است که در کانادا به یک نفر داده می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع: روزنامه خبری آتش-کانادا

اخبار اختصاصی حوادث رکنا را از دست ندهید:

دست‌هایم را قطع کنید تا دزدی نکنم! / حکمی که دزد خانه های کرج برای مجازاتش خواست+عکس

دستگیری پزشک شیطان صفت با یک زن در اتاق معاینه مطب+عکس

شوهرم گاوهایش را بیشتر از من دوست دارد! / دختر تهرانی با دیدن یک سگ ازدواج کرد و حالا ... + عکس

اقدام زشت عروس مست در جشن عروسی با داماد +عکس

کشف اجساد دو پسر 16 ساله گمشده در یک گودال +عکس

وحشت زنان هندی از«شبح آرایشگر»‎ / مهاجم فقط سر زنان را می تراشد! + عکس

اجرای قتل فجیع مادر و نوزاد 11 ماهه در مشهد/ می خواستم پول بیمه عمر را بگیرم + عکس

گیتی از من خواست تا کتل ملتوف درست کنم تا شبها ستادها انتخاباتی را آتش بزنیم ... + فیلم

ارتباط شیطانی فریال زن بوکسور مشهور با بوکسور دیگر لو رفت و ... + عکس

عکس جسد زورگیر جوانی که هنگام فرار به طرز وحشتناکی جان باخت + عکس

مرگ دلخراش کودک 8 ماهه در گرمای 43 درجه / مادر کودک به خاطر دزدی از مادر شوهرش در زندان بود

عروس تنها به آتلیه رفت تا عکس ها را بگیرد که ...

 اخبار مرتبط

ارسال نظر