حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات کشورمان شامگاه شنبه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما به تشریح آخرین دستاوردهای نیروهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران و روند پیگیری و رصد تحرکات تروریست‌ها در داخل مرزهای ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: در سال 94 حدود 30 تیم تروریستی، در سال 95 حدود 45 تیم تروریستی و تنها طی دو ماه و نیم ابتدایی سال 96 بیش از 25 تیم تروریستی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) رصد، شناسایی و متلاشی شده که مجموع این تیم‌ها حدود یک صد تیم تروریستی می‌شود.

وی افزود: سربازان گمنام امام زمام (عج) یک رصد همه جانبه و اشراف کامل اطلاعاتی نسبت به اقدامات و تحرکات تروریست‌های تکفیری دارند و طی سه سال و نیم اخیر با شناسایی بیش از یک صد تیم تروریستی در داخل و خارج از مرز‌ها، از آسیب دیدن مردم کشورمان جلوگیری شد و این در حالی است که به طور مرتب در کشورهای منطقه‌ای شاهد عملیات تروریستی و به خاک و خون کشیدن افراد بیگناه هستم.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: در سال‌های 94 و 95 با تلاش نیروهای ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و سربازان گمنام وزارت اطلاعات، ماهانه حدود دو تیم تروریستی و حداکثر هفته‌ای یک تیم تروریستی را شناسایی و دستگیر می‌کردیم، اما در سال جاری ناگهان شاهد افزایش طرح‌های تروریستی علیه ایران بودیم به صورتی که تعداد کشفیات ما به روزانه یک تیم تروریستی رسیده بود.

علوی گفت: به طور کامل طرح‌های تروریستی طی سه سال و نیم اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران خنثی شده است، ولی بنا نداشتیم که اخبار کشفیات و دستگیری‌ها و رصدهای اطلاعاتی را منتشر کرده و از این طریق آرامش روانی مردم را مخدوش کنیم.

وی بیان داشت: با توجه به افزایش چشم‌گیر ضربه‌زدن به تیم‌های تروریستی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)، ناگهان با یک فشار عجیب برای اجرای طرح‌های تروریستی در ایران روبه‌رو گشتیم و متوجه شدیم تروریست‌ها به دلیل ناکامی‌های متعدد، به یک جنون عملیاتی رسیده و جنون اجرای عملیات تروریستی در داخل ایران پیدا کرده‌اند. از سوی دیگر حمایت‌های مالی و مشوق‌هایی از خارج مرزها دریافت کردند و همین امر موجب شد تا انگیزه بیشتری برای اجرای طرح‌های تروریستی در داخل ایران پیدا کنند.

وزیر اطلاعات گفت: به عنوان نمونه در هفته‌های اخیر یک تیم تروریستی در یکی از مناطق کشور توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و ضربه خورد. از این تیم 30 قبضه سلاح کلاشینکف، 4 قبضه تیربار، دو قبضه آر پی چی 7، بیش از 10 موشک آر پی چی 7، 15 بسته هفتصدتایی گلوله کلاشینکف و ... کشف شده است. کسانی که با مسائل نظامی آشنا هستند، می‌دانند که این میزان سلاح برای یک عملیات نظامی و جنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و نه برای عملیات‌های پارتیزانی و چریکی. بنابراین ما با توطئه‌های گسترده‌ای روبه‌رو شدیم و خوشبختانه اکثر تیم‌های تروریستی که قصد ورود به کشور داشتند، شناسایی و پیش از هرگونه عملیاتی ضربه ‌خورند.

علوی تصریح کرد: بخش مهمی از موفقیت‌ها ناشی از هوشیاری نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و همچنین همکاری با سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست حاصل شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مهمترین دستاوردهای نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشورمان در مقابله با تروریست‌های تکفیری اشاره کرد و گفت: در ماه‌های اخیر موفق به شناسایی ، رصد و هلاکت "ابوعایشه کردی" شدیم که از سرکردگان اصلی داعش ISIS بود. همچنین یکی دیگر از سرکردگان داعش که در موصل مستقر شده بود، نیز هدف قرار گرفت و ضربه خورد.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود مهمترین خبر روزهای اخیر را اعلام و تاکید کرد: مژده‌ای برای مردم داریم و این است که پس از عملیات رذیلانه چهارشنبه گذشته در حرم مطهر امام راحل و مجلس شورای اسلامی، بیش از 42 نفر از عوامل تروریست‌ها در نقاط مختلف شناسایی و دستگیر شدند. چند خانه تیمی نیز شناسایی شد و همچنین خانه‌ای که پنج تروریست Terrorist در آن پیمان بسته بودند نیز در کرمانشاه شناسایی و ضربه سنگینی به تروریست‌ها وارد شد.

علوی گفت: نفراتی از تروریست‌ها مرتبط با عملیات چهارشنبه اخیر و همچنین تیم‌های تروریستی دیگر در روزهای اخیر شناسایی و از آنها سلاح‌های متعدد، جلیقه‌های انفجاری و کمربندهای انفجاری کشف شده است.

وی اظهار داشت:  بالاخره اینکه فردی که فرماندهی عملیات رذیلانه چهارشنبه گذشته را بر عهده داشت و پس از عملیات و سرکوب و هلاکت تروریست‌ها از کشور خارج شده بود، در یکی از کشورها با همکاری سرویس‌های اطلاعاتی دوست شناسایی و رصد گردید و در نهایت به هلاکت رسید و در کمترین زمان ممکن کیفر جنایت Crime خود را متحمل شد و به هلاکت رسید.

 بر اساس اظهارات وزیر اطلاعات این فرد امروز شناسایی و به هلاکت رسیده و دست‌یابی به فرمانده یک عملیات تروریستی تنها سه روز پس از ارتکاب جنایت، دستاورد مهمی برای دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشورمان به شمار می‌آید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

سرنوشت عجیب یک شهید زن در روز حمله تروریستی تهران + عکس

عکس جدید از راهروی طبقه چهار مجلس پس از حمله تروریست‌ها

مجری معروف با ماشین میلیاردی اش چپ کرد و راهی بیمارستان شد + فیلم

سریاس تروریست انتحاری در حرم امام ، ده روز قبل همسر و فرزند 2 ساله اش را رها کرده بود

ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش کشته شد

دستگیری زنی با مانتوی قرمز در حرم امام / + فیلم انفجار انتحاری و ... 16+

پشت‌پرده فیلمی که احتمالا یک زن داعشی در مجلس گرفت + فیلم و عکس

من جلوی تروریست ها را گرفتم تا وارد صحن مجلس نشوند / آن ها تیر خلاص می زدند + فیلم

تصاویر هوایی از لحظه لحظه عملیات درگیری با تروریست ها در مجلس + فیلم

قتل همکاردختر با «بند کنفی» / وقتی زنم در خلوت ما زنگ زد او ناراحت شد و ...

زن شوهردار را به اتاقک داخل باغ آوردند و ...

زایمان زن جوان که نمی دانست باردار است! +عکس

دختر جوان تهرانی با ۶ میلیارد تومان از خانه فرار کرد و ...

چگونه از تیرخلاص تروریست داعشی خلاص شدم؟ + فیلم لحظه حمله به اولین نگهبان در حرم

اسیدپاشی به مادر زن در کرمانشاه / داماد فراری است

عشق نافرجام زن 51 ساله اروپایی و پسر 33 ساله ایرانی/ در دادگاه خانواده تهران چه گذشت؟ + عکس

اقدام شوم دختر تهرانی برای ازدواج با ارسلان +عکس

انتقام مرگبار پسر 14 ساله که دوستش در حالت مستی او را آزار داده بود! + عکس

قتل مهماندار هواپیما + عکس

پسرک دو ساله چطور از دست تروریست های داعشی فرار کرد+عکس

روایت فداکاری پاسداران حفاظت در جلوگیری از ورود تروریست ها به صحن اصلی مجلس

فیلم جدید؛لحظه ورود و آغاز عملیات تروریست‌ها در مجلس

سلاح های جدید ماموران ایران در برابر تروریست ها چه بود؟ سلاح فرمانده ارشد در میدان چه بود ؟ +تصاویر

2 پسر جوان وقتی به زور وارد خانه فرحناز 32 ساله شدند با او چه کردند؟

تروریست ها وقتی وارد مجلس شدند مریم شهریاری و خواهرش را به رگبار بستند اما ... + فیلم

 

آیا این خبر مفید بود؟