خبر ویژه :

پرونده کدخبر: 271004 ارسال پرینت 21922

رکنا: شناسایى و دستگیرى عاملین باند اخاذى که با تهیه فیلم خصوصى از شهروندان اقدام به تهدید و اخاذى مى‌نمودند.

سرهنگ جواد جهانشیرى گفت: در پى مراجعه احدى از شهروندان مبنى بر تهدید به انتشار تصاویر خصوصى و اخاذى 150 میلیون تومانى از وى در فضاى سایبر، رسیدگى به موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: شاکى در اظهارات اولیه خود به کارشناسان فتا گفت، بنا به اقتضاى شرایط روحى‌ام، خانمى را براى مدت معلومى به عقد موقت خود در آوردم و پس از سپرى شدن مدت عقد و شناخت فرد مورد نظر حتى با پافشارى زوجه نسبت به تمدید عقد اقدام ننمودم که متاسفانه در یکى از سفرهاى کارى خارج از استان، روى شبکه اجتماعى گوشى تلفن همراه‌ام متوجه ارسال فیلمى یک دقیقه‌اى با محتواى روابط خصوصى که کاملا هم به صورت حرفه‌اى و محرمانه گرفته شده بود از طرف فردى ناشناس گشته که با تهدید به انتشار این تصاویر در محل کار و زندگى‌ام، دریافت 150میلیون تومان وجه را مطالبه داشت.

سرهنگ جهانشیرى ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکى کارشناسان پلیس فتا ضمن بررسى دقیق و تحقیقات فنى پیرامون موضوع سرنخ‌هایى از یک تیم اخاذى را به دست آوردند.

این مقام انتظامى تصریح کرد: کارشناسان با انجام یک سرى فعالیت‌هاى فنى و پلیسى ابتدا وکیلى را در همین رابطه دستگیر و سپس با همکارى نامبرده دو زن دیگر نیز که در این امر دخیل بودند را شناسایى و دستگیر نمودند.

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوى ادامه داد: متهم دستگیر شده که مردى 38 ساله بود با رویت شواهد به جرمش اعتراف و بیان داشت، توسط یکى از زنان مذکور اغفال گشته و با همدستى آنها ضمن سوءاستفاده از شغل خود براى وادار نمودن شاکى نسبت به پرداخت مبلغ تعیین شده اقدام نموده‌است.

وی گفت: دو متهم دیگر که زنانى 30 و 32 ساله بودند در اعتراف به جرم Crime خود با ندامت گفتند، با همدستى یکدیگر و با هدف کسب منفعت مالى ضمن شناسایى افراد سرشناس و صاحب نام و نزدیک کردن خود به آنها، فیلم و تصاویر محرمانه و خصوصى را مخفیانه تهیه کرده و با تهدید به انتشار فیلم‌ها مبالغى را اخاذى مى‌کردند.

سرهنگ جهانشیرى افزود: در بازبینى و بررسى صحنه جرم کارشناسان پلیس فتا متوجه کارگزارى مخفیانه دوربین فیلمبردارى در داخل ساعت دیوارى شده و در همین رابطه ‌تجهیزات رایانه‌اى متهمین جهت بررسى بیشتر به آزمایشگاه ادله دیجیتالى پلیس فتا منتقل و کارشناسان تعداد دیگرى از فیلم‌هاى مخفیانه گرفته شده را به دست آورده که تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

رییس پلیس فتا استان گفت: متهمین به همراه پرونده جهت سیر مراحل قضایى به دادسرا و پس از صدور قرار قانونى به زندان Prison معرفى شدند.

سرهنگ جهانشیرى در پایان هشدار داد: انتشار فیلم و تصاویر خصوصى و محرمانه از مصادیق جرایم رایانه‌اى بوده و ‌انتشار هر نوع ویدیو و تصاویرى بدون اجازه صاحب آن به هر نیتى که باشد خلاف قانون Law بوده و با مجرم مطابق قانون رفتار خواهد شد.

شایان ذکر است سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکى www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارشات مردمى و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران گرامى بوده و همچنین کاربران گرامى مى‌توانند آخرین اخبار حوادث Accidents و رویدادهاى سایبرى را از این سایت دریافت نمایندبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

زن داعشی دستگیر شده ایرانی است / او به تروریست ها سرویس ... می داد

تروریست های حمله کننده به مجلس ایرانی بودند + عکس

وقتی تروریست ها حمله کردند در مجلس چه گذشت؟

فیلم وحشتناک از داعشی ها وحشی در مجلس

داعشی ها با اجساد شهدای حمله تروریستی به مجلس چه کردند؟

نماینده مجلسی که با تروریست های داعشی در ساختمان مجلس درگیر شد / با اسلحه پاسدار شهید به آن ها شلیک کردم... + عکس

چگونگی وارد شدم 4 جوان داعش از زبان سردار نجات +جزییات

تیراندازی به 7 زن و دختر در زنجان

نسرین 25 ساله در دادگاه گفت: این دو مرد مرا به بیابان های قرچک بردند و ... + عکس

اسیر خوی شیطانی کیوان شدم و حالا ...

اعتراف جدید دزد ناموس / حتی ضجه ها و التماس های زنان را نمی شنیدم و فقط به ... + عکس

اشک‌های ساناز 15 ساله در دادگاه طلاق تهران

من و پیمان هر دو به فرح علاقمند بودیم تا اینکه این زن حرفی زد که ... + عکس

اقدام عجیب پسر جوان به همراه دوست دخترش با مزدا 3 + عکس

گفته های سه تن از مجروحان تیراندازی مجلس از حادثه + عکس

زن صیغه ای مرد سرشناس دوربین مخفی در ساعت دیواری اتاق خواب نصب کرده بود تا اینکه ...

راننده مقصر قطار مترو در حادثه طرشت دستگیر شد + فیلم و عکس

به دوستم زنگ زدم و گفتم یک باغ خلوت پیدا کند و آخرین زن قربانی را 5 نفری به آنجا بردیم و ... + عکس

گزارش لحظه به لحظه از حمله داعش به مجلس / جزئیات + فیلم و عکس

صابر رئیسی هدف 5 گلوله قرار گرفت + عکس

روایت یک خبرنگار از حادثه تروریستی در مجلس + عکس و فیلم

گفته های سه تن از مجروحان تیراندازی مجلس از حادثه + عکس

من و پیمان هر دو به فرح علاقمند بودیم تا اینکه این زن حرفی زد که ... + عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها