پرونده کدخبر: 266025 ارسال پرینت 245

رکنا:3 تبهکار برای اجرای نقشه های گروگانگیری شان در اینترنت به کمین نشستند.

پرونده 3 پسر تبهکار که با راه‌اندازی یک باند گروگانگیری، زورگیری و باج‌خواهی می‌کردند، برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان البرز ارسال شد.

کارآگاهان زمانی موفق به شناسایی تبهکاران شدند که پی‌بردند اعضای باند از طریق یک سایت اینترنتی، نقشه سرقت Stealing یک خودرو را طراحی و اجرا کرده‌اند.پرونده این ماجرا بامراجعه مرد 30 ساله‌ای به‌کلانتری باغستان کرج در دستور رسیدگی قرار گرفت.مالباخته به پلیس Police گفت: من صاحب فروشگاه کاشی و سرامیک در شاهین‌ویلا هستم. شب گذشته برای فروش خودرویم، در یک سایت اینترنتی آگهی دادم که چند نفر تماس گرفتند. بعد هم 2 پسرجوان برای بازدید و خرید خودرو با من قرار گذاشتند. ساعتی قبل آنها به محل کارم آمدند اما چون سرم شلوغ بود، شاگردم را با آنها فرستادم تا با ماشین دوری بزنند، اما درکمال ناباوری، شاگردم با سر و وضعی آشفته به فروشگاه برگشت و متوجه شدم آنها با تهدید چاقو، خودرو را به سرقت برده‌اند.

با اعلام خبر سرقت خودروی پژو پرشیا به واحدهای گشت پلیس، شماره تماس ربایندگان فراری نیز برای بررسی هویت‌شان در اختیار کارشناسان قرار گرفت، از سوی دیگر مأموران پلیس با حضور در محل قرار سارقان و مالک خودرو متوجه شدند در آن نزدیکی یک جایگاه سوخت قرار دارد. در بازبینی فیلم دوربین‌های پمپ‌بنزین، مشخص شد سارقان با یک دستگاه پژو 405 در محل قرار حاضر شده‌اند. پس فرد سومی نیز همراهشان بوده است. بدین‌ترتیب با به‌دست‌آمدن تصویر چهره متهمان شیک پوش، تجسس برای شناسایی هویت و کشف مخفیگاه سارقان در دستورکار پلیس آگاهی البرز قرار گرفت. این در حالی بود که همزمان چند شکایت آدم‌ربایی و زورگیری علیه 3 سرنشین همین خودروی پرشیای سفید در اداره آگاهی ثبت شده بود.

آدم‌ربایی‌های سریالی

پلیس ضمن تحقیق پی برد 3 پسر تبهکار ابتدا مرد جوانی را در میدان آزادی Freedom سوار خودرو کرده‌اند و پس از سرقت اموالش و اخاذی، او را در منطقه «شهران» رها کرده‌اند. مأموران دریافتند آدم‌ربایان سپس مرد میانسالی را هم در خیابان پاسداران تهران به‌عنوان مسافر سوارکرده اما به‌طرف کرج تغییر مسیر داده و با تهدید چاقو 700 هزار تومان پول نقد او را به سرقت برده‌اند. آنها پس از خرید 10 میلیون تومان سکه طلا با کارت بانکی مسافر ربوده شده، وی را در حوالی محله کلاک رها کرده بودند. چند روز بعد به‌کارآگاهان خبر رسید سارقان خشن مرد 30 ساله‌ای را ربوده و در تماس تلفنی از مادرش خواسته‌اند 5 میلیون تومان به کارت پسرش واریز کند اما فرد ربوده شده وقتی گفته که کارت بانکی همراهش نیست، بشدت هدف ضرب و جرح قرار گرفته و در بیابان رهایش کردند. اعضای باند سپس یک کارگر جوان را به‌عنوان مسافر سوار کردند و با تهدید چاقو از او خواستند شماره کارت عابر بانک خود را به‌همراه رمز آن در اختیارشان قرار دهد تا بتوانند نقشه سرقت پول‌هایش را عملی کنند. همچنین در پیگیری این تبهکاری‌ها روشن شد که آنها چند نفر دیگر را نیز ربوده بوده‌اند، اما در اجرای نقشه‌شان ناکام مانده‌اند. به‌همین خاطر مسافران وحشتزده را در بیابان‌های اطراف محمدشهر رها کرده و گریخته‌اند.

سرنخی برای دستگیری تبهکاران

در حالی که دستور توقیف 2 خودروی پژو پارس و 405 صادر شده بود، ساعت 11 یک شب زمستانی سال 95 مأموران کلانتری چمران متوجه شدند یک دستگاه پژو پارس که هر دو پلاک‌اش به سرقت رفته، در کنار بلواری رها شده است. در بازرسی‌از این خودرو، کارت سوخت مالک‌اش پیدا شد و پلیس پی برد این خودرو متعلق به مالک فروشگاه کاشی و سرامیک است که دستور توقیف‌اش صادر شده بود، اما مأموران در بررسی خودروی سرقتی متوجه شدند ربایندگان در این چند روز 3 پلاک مختلف روی آن نصب کرده‌بودند.

از سوی دیگر با مشخص شدن هویت مالک خودروی پژو 405 و در اختیار قرار گرفتن تصویر اعضای باند، دو تیم پلیسی در عملیاتی هماهنگ در دو منطقه از شهرستان فردیس موفق به دستگیری هر 3 متهم فراری شدند.

بازپرس شعبه 13 دادسرای کرج پس از بازجویی متهمان «سیروس» 31 ساله و «حامد» 28 ساله را به اتهام مشارکت درآدم‌ربایی با وسیله نقلیه، سرقت و زورگیری مجرم شناخت و همچنین «میلاد» 22 ساله که به قصد فریب مسافران نقش مسافر ناشناس را در صندلی جلوی ماشین داشت، به اتهام معاونت در جرایم همدستانش گناهکار شناخته شد. سپس پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه عالی جنایی کرج فرستاده شد تا قاضی Judge «هدایت رنجبر» و 2 قاضی مستشار شعبه اول دادگاه کیفری (1) کرج متهمان را محاکمه کنند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

این اخبار را از دست ندهید:

درگیری فیزیکی عباس جدیدی و دبیر در صحن شورا

3 زن و مرد با نام رئیسی عضو شورای روستا شدند / پدیده انتخابات

نقشه شوم هنرپیشه زن شبکه ماهوره ای PMC برای پزشک مشهور مشهدی

ناگفته های عروس 13 ساله در کلانتری؛ شوهرم در این سن کم به من تهمت غیر اخلاقی می زند!

اقدام شیطانی راننده سرویس موسسه آموزشی با دانش آموز 12 ساله تهرانی

فیلم لحظه حمله تروریست ها به کلانتری 22 اهواز و شهادت 2 مامور پلیس + عکس

دعوای شدید عروس و داماد کرجی در نیمه شب عروسی / داماد 2 سال فرار کرد!

حادثه سقوط چلچراغ حرم حضرت معصومه(س) + عکس

میثم خود را دار کرد و مهناز برای ندیدن شوهر مشکل دارش دارو خورد و ...

شلیک مرگبار به 2 مامور حراست در هفت تپه+عکس

موش ها ، نوزادی را خوردند + عکس

بیرون کشیدن مار 4 و نیم متری از لوله آب + عکس

بلایی که قاتل بی رحم بر سر شاهد 6 ساله یک سرقت آوردند + عکس

من شاهد آزارهای دختر 10 ساله از طرف پسر همسایه بودم!+ عکس

اعترافات جوانی که با خنجرش مردی در جشن عروسی کشته شد

التماس های دختر 15 ساله قبل از کشته شدن توسط دوست پسرش اشک همه را در دادگاه در آورد+فیلم و عکس

مرگ غم‌انگیز امیرمهدی 3 روزه در بیمارستان + عکس

پدیده انتخابات شوراها / این مرد دستفروش با یک بنر نفر اول شورای خرم آباد شد + عکس

فوری / وحشت در آسمان تبریز / مردم از خانه ها خارج نشوند + عکس

 اخبار مرتبط

ارسال نظر