پرونده کدخبر: 259901 ارسال پرینت 2146

رکنا: دو زن که به بهانه آشنایی با مرد تنها تصاویر خصوصی او را به دست آورده و او را تهدید به انتشار تصاویر کرده بودند، قبل از اخاذی میلیونی دستگیر شدند.

سرهنگ جواد جهانشیرى رئیس پلیس فتا خراسان رضوی گفت: با طرح شکایت مرد میانسال مبنى بر مزاحمت و تهدید به انتشار تصاویر خصوصى‌اش در فضاى مجازى، رسیدگى به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: شاکى که مدتى پیش همسرش را از دست داده بود و تنها زندگى مى‌کرد در اظهارات اولیه به کارشناسان پلیس فتا گفت، در یکى از شبکه‌هاى اجتماعى خانمى خود را به من نزدیک کرده و وقتى متوجه تنهاى‌ام شد، پیشنهاد ازدواجم را پذیرفت و براى آشنایى بیشتر از من عکس خصوصى و محرمانه خواست و پس از به دست آوردن عکس‌ها، مرا تهدید به انتشار تصاویر در محل کار و فضاى مجازى نموده‌است و در قبال عدم انتشار این عکس‌ها 200میلیون تومان وجه درخواست کرده‌است.

این مقام انتظامى ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا بلافاصله با اقدامات فنى و عملیات زبده پلیسى توانستند رد متهم را در فضاى سایبر شناسایى و با هماهنگى قضایى متهم را که زنى جوان بود دستگیر و به مکان پلیس فتا منتقل کردند.

متهم که زنى 29 ساله بود در مواجه با ادله فنى، جرم Crime خود را پذیرفت و اعتراف کرد، به پیشنهاد دوست خود که مستاجر شاکى است دست به چنین اقدامى زدم و قرار گذاشتیم در صورت موفق شدن در این معامله پنجاه –پنجاه گیر هر کداممان بیاید.

سرهنگ جهانشیرى در رابطه با همدست متهم نیز که مستاجر شاکى از کار درآمده بود، افزود: این متهم که زنى 57 ساله بود در رابطه با علت دشمنى‌اش با شاکى گفت، "سر مسائل مالى و یک سرى رفتارهاى سخت‌گیرانه با صاحبخانه به اختلاف خوردیم و در این دعوا علاوه بر پسرم که مصدوم شده‌بود من نیز از سوى صاحبخانه سیلى محکمى خوردم و براى گرفتن انتقام از وى اقدام به کشیدن نقشه‌اى براى به دام انداختنش کردم.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى تصریح کرد:دو متهم با توجه به مستندات موجود و تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قضایى به دادسرا معرفى شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر