پرونده کدخبر: 259852 ارسال پرینت 234

رکنا: عملیات های پلیسی پلیس سیستان و بلوچستان که با درگیری مسلحانه همراه شد منجر به فروپاشی دو باند بین المللی مواد مخدر و هلاکت دو سرکرده آن شد.

به گزارش رکنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس Police سیستان و بلوچستان در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر با پشتیبانی فنی پلیس مبارزه با مواد مخدر Drugs استان با گسترش چتر اطلاعاتی خود در جنوب استان به سرنخ هایی از فعالیت یک باند بزرگ و بین المللی دست یافتند که نشان  می داد اعضای این باند مسلح، مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را از مناطق صفر مرزی با استفاده از خودروهای تندرو بارگیری کرده و قصد انتقال به عمق کشور را دارند. 
رئیس پلیس سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه اعضای این باند بین المللی که با دو خودرو سبک در حال جابجایی مواد مخدر بودند و به صورت مداوم مورد پایش تخصصی یگان های اطلاعاتی قرار داشتند، در منطقه دشت سمسور شهرستان ایرانشهر وارد کمین تکاوران پلیس شدند و در حالی که قصد تغییر مسیر و فرار Escapeاز منطقه را داشتند، به صورت مسلحانه با تیم های عملیاتی پلیس درگیر شدند. 
وی تصریح کرد: در این درگیری مسلحانه که حدود یک ساعت ادامه داشت، با آتش پر حجم تکاوران پلیس، دو تن از اعضای این باند بزرگ به هلاکت رسیده و دوقاچاقچی Smuggler حرفه ای و سابقه دار نیز دستگیر شدند که ماموران در بازرسی از خودروهای قاچاقچیان یک تن و شش کیلو تریاک، سه قبضه سلاح و مقادیر متنابهی مهمات مربوطه را کشف کردند. 
رحیمی با اشاره به اجرای یک عملیات موفق پلیسی دیگر در شهرستان خاش افزود: در تعاقب اقدامات شبانه روزی ماموران انتظامی شهرستان های خاش و زاهدان یک باند مسلح قاچاق Contraband مواد مخدر شناسایی شد که پس از هفته ها اقدامات تخصصی و اطلاعاتی چهار خودرو سبک متعلق به اعضای این باند در محورهای فرعی شهرستان خاش به طور نامحسوس تحت نظر قرار گرفت. 
رئیس پلیس سیستان و بلوچستان افزود: قاچاقچیان مسلح پس از ورود به منطقه کمین تیم های عملیاتی پلیس با آن ها به صورت مسلحانه درگیر شدند و ماموران پلیس در این عملیات ضمن دستگیری دو قاچاقچی حرفه ای، یک تن و دو کیلو تریاک و 617 کیلو حشیش را به همراه یک قبضه سلاح کلاش و مهمات مربوطه کشف کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر