پرونده کدخبر: 257917 ارسال پرینت 932

رکنا: زنی که با سوء استفاده از اعتماد همسایه اش اقدام به برداشت غیر مجاز از حسابش می نمود توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس Police فتا استان مازندران در تشریح این خبر اعلام کرد : در پی شکایت فردی با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا چنین اظهار داشت که شخص ناشناسی مبلغ 10,000,000 ریال به صورت غیرمجاز از حسابم برداشت نموده است که بنده از آن بی اطلاع هستم، لذا تقاضای رسیدگی و پیگیری پرونده را دارم.

سرهنگ محمدنژاد گفت: در ادامه حسب دستور مقام محترم قضایی رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران پلیس فتا استان قرار گرفت و طی بررسی های به عمل آمده مشخص گردید متهم یا متهمین از طریق رمز دوم کارت عابربانک اقدام به خرید شارژ تلفن همراه از حساب شاکی نموده که در ادامه پس از انجام بررسی های فنی، متهمه که یکی از همسایگان شاکی بود شناسایی گشت.

رئیس پلیس فتا مازندران عنوان داشت: کارشناسان پلیس فتا استان در ادامه با هماهنگی مقام محترم قضائی متهمه را به این پلیس احضار کردند، وی پس از حضور در این پلیس و مشاهده ادله موجود به بزه انتسابی اقرار نموده و اظهار داشت؛ شاکی از همسایگان بنده می باشد و به علت بی سوادی و عدم آگاهی، کارت عابر بانک خود را در اختیار من قرار داده بود تا برای او یکسری کارهای بانکی را انجام دهم و بنده نیز با سوء استفاده از موقعیت به دست آمده، رمز کارت عابر بانکش را فعال کردم و در فرصت مناسب از حساب شاکی شارژ خریداری می نمودم.

سرهنگ محمدنژاد در خاتمه گفت: سرانجام با تکمیل نمودن تحقیقات لازم از سوی کارشناسان این پلیس، پرونده به همراه متهمه برای انجام مراحل قانونی به دادسرا تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتا مازندران در پایان هشدار داد:

- کارت خود و رمز عبور خود را به هیچ وجه در اختیار کسی نگذارید تا زمینه ارتکاب به جرم Crime برای کسی فراهم نشود.

- برای امنیت بیشتر رمز کارت بانکی خود را به صورت دوره ای تغییر دهیدبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر